17.5 C
Macedonia
E enjte, Shtator 21, 2017

Skandal: Ja si i trajton policia jonë shqiptarët e Maqedonisë (Video)

Kjo është një video skandal, që tregon se si policia shqiptare i trajton disa shqiptarë nga Maqedonia. Ata kishin parkuar gabimisht makinën e tyre në...

Arrestohen 2 vëllezërit: Grabitnin banka me maskën e Presidentit Trump

Policia italiane njoftoi sot se ka arrestuar dy vëllezër, të cilët janë të dyshuar se kanë grabitur dhjetëra ATM të bankave pranë Torinos. Por me...

”Çka ëndërron njeriu i vogël?”, dikur përgjigjej kështu Gruevski (Video)

Ish-kryeministri dhe aktualisht kryetari i OBRM-PDUKM, Nikolla Gruevski, në një intervistë para disa viteve i pyetur se çka ëndërron sipas tij njeriu i vogë,...

Tension mes protestuesve, policia nuk lejon depërtimin e tyre drejt Qeverisë (FOTO)

Protestuesit e organizuar nga shoqëria civile po tentojnë ti afrohen Qeverisë, por depërtimi i tyre është bllokuar nga forca të mëdha policore. Afër barrikadës...

Rama ironizon Nishanin: Dekretet e ministrave, Presidenti bisedon me Kushtetutën, Kushtetuta bisedon me Presidentin

Kryeministri Edi Rama ka ironizuar vendimin e Kreut të Shtetit për të dekretuar lirimin nga detyra të Shkëlqim Canit dhe Arben Ahmetaj, përkatësisht ministër...

Gjendet një grua e vdekur në shtëpinë e saj në Çair

Një grua e moshës 57 vjeçare është gjetur e vdekur në oborrin e shtëpisë së saj në lagjen Çair të Shkupit, në rrugën “Indira...

Bexheti: Rafis Haliti deshi ta bëjë kurban fëmijën e tij për luftën e UÇK-së...

Nuri Bexheti  - Kontributi i grave dhe burrave nga Maqedonia për çështjen e Kosovës është i madh. Si në rrafshin e idesë politike, si...

Nënkryetari i PDSH, Ibrahimi bashkë me aktivistë në Hasanbeg (FOTO)

Nga PDSH kanë mohuar zërat se përfaqësuesit e saj më të lartë nuk janë në terren. Sipas kësaj partie, nënkryetari dhe deputeti Orhan Ibrahimi...

E zbulojnë mediat shqiptare. Ja pse Hashim Thaçi po qëndron ne Shqipëri

Gjatë ditës së sotme nga disa media është raportuar së Presidenti i Kosovës,Hashim Thaçi, është duke i kaluar pushimet në Shqipëri përkatësisht në Sarandë. Por...

Letra e biznesmenit shqiptar, para se të vetëvarej: Kërkoj falje, nuk e duroj më...

Falimentimi i biznesit në Tiranë çoi në vetëflijim një 48-vjeçar, i cili ishte kthyer nga emigracioni dy vite më parë. Pronari i një pastiçerie në...
error: Materiali eshte i mbrojtur !!