24.6 C
Macedonia
E mërkurë, Korrik 26, 2017

2015-ta, vit i aferave dhe krizave të mëdha në Maqedoni

Viti 2015 vlerësohet si ndër më të rëndët për Maqedoninë, që nga konfliktit i armatosur i vitit 2001. Afera e përgjimeve, aksioni policor në Kumanovë,...

Qarkorja e Shkupit sot sërish e mbyllur

Për shkak të xhirmit të filmit francez “A Fond”, qarkorja e Shkupit do të mbyllet për komunikacion në dy javët e ardhshme (nga data...

Saliu: Shqiptarët janë të gatshëm për të pasur kryeministër

Kryetari i degës së Çairit i Lëvizjes BESA,  Bekim Sali, në emisionin “Arena” tha se shqiptarët janë të gatshëm për të pasur kryeministër shqiptar”....

Argumentet dhe dëshmitë se përse Ali Ahmeti dhe BDI nuk kanë vend në...

Huzeir Mustafi - Që Bdi është parti e dështuar është dëshmuar tani më shumë herë dhë se cdo ditë që kalon Bdi zhytet edhe...

Djali i hoxhës së urryer ekzekutohet nga ISIS për shkak se e ka sharë...

Djali britanik i një hoxhe të urryer është ekzekutuar gjatë kohës kur ishte duke luftuar për ISIS pasi që e kishte sharë profetin Muhamed. Mohammed...

Mesila Doda largohet nga PD, ja letra saj e plotë

Mesila Doda vendos të largohet zyrtarisht nga Partia Demokratike. Përmes një letre të hapur të titulluar prej saj “Post Factum”, që vendosi ta bëjë...

SHBA: Maqedonia me sukses po lufton tregtinë me qenie njerëzore

Me shpalljen e Raportit vjetor të Stejt Departamentit për tregti me njerëz, Shtetet e Bashkuara përgëzojnë Maqedoninë për arritjen e sërishme të statusit të...

Zgjedhje në mars të 2017 ?!

“Me letra të pastra në zgjedhje në mars. Nënshkrueset e Marrëveshjes së “Përzhino” duhet të vendosin rend dite dhe ajo që është përcaktuar dhe...

N.P.”Rrugët e Maqedonisë” të gjithë makinerinë e dërgon në Hasanbeg

N.P.”Rrugët e Maqedonisë” me urdhër të drejtorit Gajur Kadriut ka ndërprerë të gjitha punimet që kanë qenë duke u realizuar deri më tani, dhe...

Mbërrijnë në Kosovë kufomat e viktimave të Munihut

Kanë arritur në Kosovë kufomat e viktimave kosovare nga sulmi i Munihut. Dijamant Zabërgja, Sabina Sulaj dhe Armela Segashi janë viktimat shqiptare nga ky sulm....