A e dini pse qeset me çipsa nuk mbushen plot – ekziston një arsye e mirë për këtë

INA
INA

29/03/2024

Ekziston një arsye shumë e mirë pse qesja nuk mbushet plot me çipsa, dhe nuk ka të bëjë me politikat e kompanive për të kursyer.

Nëse ju pëlqen të hani patatina, duhet ta keni vënë re se qeset nuk mbushen kurrë plot, dhe gjysma e saj është bosh, shkruan Reader’s Digest.

Hapësira lihet në qese në mënyrë që patatet e skuqura të mos dëmtohen.

Udhëtimi nga fabrika ku prodhohen dhe paketohen patatet e skuqura në tryezën tuaj është mjaft i gjatë.

Kompanitë lënë qëllimisht hapësirë ​​boshe në qese në mënyrë që çipsat të mos shkërmoqen gjatë transportit.

Në thasët e patatinave shtohet edhe gaz azoti, i cili ruan freskinë e patatinave. Nëse thasët do të mbusheshin me gaz të zakonshëm, patatinat do të prisheshin shumë shpejt dhe do të bëheshin të buta.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

trupi njeriut organet

Këto janë 6 organet e trupit pa të cilat mund të jetojë njeriu

kripa kryp

Studimet e tregojnë: Marrja e lartë e kripës lidhet me kancerin e stomakut

spital-infermiere-mjeke shendetesi

Çdo muaj nga 12 infermiere ikin nga Maqedonia e Veriut

matje

Një hartë e re e krenarisë mesatare mashkullore ka dalë! Ne askund nuk jemi

shtatzan

Ilaçi për humbjen e peshës mund të rrisë ndjeshëm ovulimin (FOTO)

Arra

Pesë lloje të ushqimeve që ulin nivelin e sheqerit në gjak

KAFE

A është më mirë të pini kafe të nxehtë apo të ftohtë?

qepe

Nëse hani një qepë në ditë

melqia

“Mini mëlçitë”, kura eksperimentale që mund të shpëtojë pacientët

INFO

NA NDIQ