Demiri: Nuk është e ligjshme që Klinika të mos jetë e siguruar, menaxhmenti duhet të marrë përgjegjësi për këtë

Picture of INA
INA

26/04/2024

Ministri i Shëndetësisë Ilir Demiri tha se dëmi në Toksikologji është i mbuluar, pasi ka ndodhur një aksident me tubacionin e ngrohjes.

“Qendra Klinike ka shërbime të përbashkëta që janë të destinuara për këtë, është obligim parësor që të kujdesen për Qendrën Klinike dhe të gjitha aksidentet që mund të ndodhin. Aksidenti me gypin e ngrohjes është riparuar dje nga shërbimet e përbashkëta”, tha Demiri.

Ai tha se është nënshkruar një kontratë apo jo, këto janë kontrata të brendshme të Klinikave që duhet t’i kontrolloj.

Për sa i përket ndihmësit që duhej të pezullohej, Demiri tha se i është bërë një padrejtësi e madhe Toksikologjisë, e ajo ishte mosdhënia e pëlqimit nga menaxhmenti i atij institucioni për të siguruar kontrata për 18 punonjës që janë pjesë e procedurave mjekësore, të cilët tashmë 4 muaj i shërbejnë atij institucioni dhe nuk marrin asnjë dëmshpërblim ekonomik.

TË FUNDIT
2 ditë
Covid 19 shkurtoi jetëgjatësinë në botë, raporti i OBSH-së dhe nevoja për marrëveshjeje mbi sigurinë botërore gjatë pandemive
5 ditë
Kosi dhe dobitë shëndetësore të konsumimit të tij
6 ditë
Kjo është arsyeja pse duhani po dëmton më shumë gratë
6 ditë
Shalqiri sjell dy të mira për trupin tuaj
1 javë
VIDEO/ Gruas nga Gostivari i thanë mjekët në Gjermani se do të vdes por ajo falë ndihmës suaj, sot 90% i kancerit është zhdukur!

ME TE LEXUARA

No data was found

LEXO MË SHUMË

vaksina-anti-covid-19-scaled-1-1

Covid 19 shkurtoi jetëgjatësinë në botë, raporti i OBSH-së dhe nevoja për marrëveshjeje mbi sigurinë botërore gjatë pandemive

kosi

Kosi dhe dobitë shëndetësore të konsumimit të tij

cigar-elektronike1

Kjo është arsyeja pse duhani po dëmton më shumë gratë

shalqi

Shalqiri sjell dy të mira për trupin tuaj

spital-780x439-650x358

VIDEO/ Gruas nga Gostivari i thanë mjekët në Gjermani se do të vdes por ajo falë ndihmës suaj, sot 90% i kancerit është zhdukur!

barku obez pesha

Studimi: Obeziteti është shkaku i 32 llojeve të kancerit

ushqim-frigorifer-uri-haje

Ekziston një moment i ditës që nuk duhet të hamë e as të pimë

mjek

Beshliovska: Ka ikje të madhe të infermierëve nga Maqedonia

ushqim-frigorifer-uri-haje

Të ngrënit në këtë kohë shoqërohet me shtim të konsiderueshëm në peshë

INFO

NA NDIQ