Ahmeti: Kryeministri shqiptar i takon BDI-së, jo Taravarit… (VIDEO)

ina-online
ina-online

14/11/2023

Kryetari i BDI-së, Ali Ahmeti ka folur para mediave lidhur me lajmin e lansuar se ai i kishte ofruar kreut të ASH-së, Arben Taravari postin e kryeministrit të parë shqiptar.

Ahmeti me këtë rast ka përgënjeshtruar lajmet e tilla duke theksuar se nuk asgjë të vërtetë dhe se kjo pozitë i takon BDI-së, sipas marrëveshjes që ka bërë me LSDM. Ai po ashtu mohoi fakti se në këtë pozitë mund të zgjedhet Naser Zyberi, ish-kandidati i promovuar i BDI-së për kryeministër të parë shqiptar, i cili tani mban postin e Avokatit të Popullit.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

TABANOC-696x522

Kapen 13 sirianë në afërsi të vendkalimit kufitar “Tabanoc”

bullgari-maqedoni

OKB: Bullgaria t’i garantojë të drejtat e pakicës maqedonase

dimitar kovacevski

Kovaçevski: Nëse VMRO nuk propozon ministrat e saj në qeverinë teknike, lë njollë në procesin zgjedhor

Izet Mexhiti kasami opozita len lidhja

LEN: BDI së pari i mashtroi shqiptarët me Naser Zyberin, tani për së dyti me Talat Xheferin si kryeministër teknik-administrativ

Fatmir-Bytyqi

Bytyqi: Maqedonia e Veriut kultivon shoqëri të qëndrueshme, të drejtë dhe gjithëpërfshirëse

sela

Ndërroi jetë aktivisti i ASH-së, Emri Bislimi

arrestime terrorizem shkup

Ndalohet një 20-vjeçar nga Kumanova, kapet me lëndë narkotike

MUHAMERI

Deklarata Universale e të Drejtave të Njeriut dhe Maqedonia

naser zyberi

Zyberi me rastin e 10 dhjetorit: Secili ka të drejtë të jetojë një jetë normale

INFO

NA NDIQ