Ziadin Sela me vija të kuqe për 5 deputetë, Ahmeti i përgjigjet

ina-online
ina-online

27/03/2024

Kryetari i njërit krah të ASH-së, Ziadin Sela mbrëmë në Click Plus në TV21 tha se në rast se bëhen pjesë e Frontit Europian, synojnë që si parti të sigurojnë minimumi 5 deputetë në zgjedhjet parlamentare, me qëllim që pas zgjedhjeve të krijojë grup parlamentar.

Lidhur me këtë, kryetari i BDI-së Ali Ahmeti në pyetjen e gazetarit të TV21 se a ka marrëveshje me ASH-në, tha se nuk bëhet fjalë për numra por për filozofi e vizione

“Për gjëra të vogla në projekte të mëdha as nuk i cenojmë e as nuk i lëndojmë. Nuk bëhet fjalë për numra, bëhet fjalë për filozofi, vizione”, tha Ahmeti.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

bujar osmani

Osmani: Marrëveshja e Ohrit ma ka mundësuar që të mbërrij të bëhem kryetar i gjysmës së botës!

Arben Taravari VLEN

Taravari: Maqedonia e Veriut prodhuese e sigurisë – BE, SHBA dhe NATO janë aleatët tanë të pazëvendësueshëm

Pançe Toshovski

Toshkovski: Atmosfera parazgjedhore është e qetë dhe pa incidente

spital-infermiere-mjeke shendetesi

Çdo muaj nga 12 infermiere ikin nga Maqedonia e Veriut

sport vlen

Sport dhe bashkëbisedim me rininë, Taravari dhe liderët e VLEN-it në Saraj (VIDEO)

gashi afrim

Gashi: Mushkëritë e qytetit nuk duhet t’ua lëmë t’i ngulfasin të paaftët

sunaj-raimi

Gjuha shqipe dhe obligimet tona kombëtare!

kasami stadiumi apasiev

LEVICA kundër ndërtimit të Stadiumit: Neoballisti Kasami ndjell fashizëm mbi popullatën jo shqiptare të Tetovës!

osmani siljanovska

Osmani i çon porosi VMRO-së që po propagandon për 61 deputetë

INFO

NA NDIQ