Aktivitetet kriminale të mafias serbe në Zvicër

Picture of ina-online
ina-online

14/04/2024

“Drogë, sulme, prostitucion. Ky pjesëtar serb i një bande të famshme vepronte nga Zvicra” (Drogue, attentat, prostitution Ce Serbe membre d’un célèbre gang opérait depuis la Suisse) me kete titull media prestigjioze “Blick” shkruan sot per aktivitetet e mafias serbe në Zvicër.

Sipas kësaj gazete, banda kriminale serbe po bën kërdi në Zvicër. Se sa është e rrezikshme kjo mafia në Zvicër, këtë e dëshmuan ditë më parë edhe autoritetet e kantonit të Gjenevës, përcjell gazeta zvicerane në shqip “Le Canton27.ch”.

Policia zvicerane kerkon dy serbë, anëtarë të mafias “Pink Panthers”.

@Serbi Goran S. ishte anëtar i një prej bandave më famëkeqe të rrugëve në Evropë. Ai së shpejti do të dalë para një gjyqtari në Ticino. Rasti ofron një pasqyrë të rrallë të krimit të organizuar në Zvicër…@, ka shkruar “Blick”.

Mediat evropiane përkujtojnë se mafia serbe dy dekadat e fundit ne Serbi ishte më e pasur se qeveria, dhe se i gjithë kapitali është bërë përmes krimeve në vendet evropiane dhe Serbi. (INA)

TË FUNDIT
23 minuta
Gir: Jemi të gatshëm të punojmë me qeverinë e re dhe me të gjithë ata që mbështesin reformat
46 minuta
Gjykata Administrative nuk pranoi padinë e Frontit Evropian për rivotim në Llërcë
11 orë
Kurti me kandidatët e PVD-së nga Lugina e Preshevës në Prishtinë: Të dielën votoni për ndryshimin!
13 orë
Qeveria e re do të shtohet me ministri të reja
14 orë
Mbi 200 mijë të huaj morën shtetësi gjermane gjatë 2023, ja sa nga Maqedonia e Veriut

ME TE LEXUARA

1 ditë
Fronti Evropian ka ngritur padi në Gjykatën Administrative për vendimin e KSHZ-së për rivotimin në Zhelinë
14 orë
Mbi 200 mijë të huaj morën shtetësi gjermane gjatë 2023, ja sa nga Maqedonia e Veriut
24 orë
Alarm për bomba në 35 shkolla fillore në Greqi
13 orë
Qeveria e re do të shtohet me ministri të reja
23 orë
Kjo është përbërja e mundshme e Qeverisë së re, TV 24 nxjerrë emra
11 orë
Kurti me kandidatët e PVD-së nga Lugina e Preshevës në Prishtinë: Të dielën votoni për ndryshimin!
22 orë
Memeti do të tërhiqet nga Këshilli i Prokurorëve, lajmërohet se nuk do shkoj në mbledhje
46 minuta
Gjykata Administrative nuk pranoi padinë e Frontit Evropian për rivotim në Llërcë

LEXO MË SHUMË

dejvid daviv gir geer

Gir: Jemi të gatshëm të punojmë me qeverinë e re dhe me të gjithë ata që mbështesin reformat

gjykata administrative

Gjykata Administrative nuk pranoi padinë e Frontit Evropian për rivotim në Llërcë

albin kurti prishtine

Kurti me kandidatët e PVD-së nga Lugina e Preshevës në Prishtinë: Të dielën votoni për ndryshimin!

qeveria-750x430

Qeveria e re do të shtohet me ministri të reja

pasaporta-gjermane

Mbi 200 mijë të huaj morën shtetësi gjermane gjatë 2023, ja sa nga Maqedonia e Veriut

thaci-krasniqi-veseli-hage-selimi-specialja

Hagë, trupi gjykues me urdhra për përshpejtimin e nxjerrjes së provave në rastin Thaçi dhe të tjerët

vlen gashi kasami mexhiti taravari

VLEN do të shndërrohet në një parti politike?! Kush do të jetë kryetar i partisë?

auto_donald-trump-oval-office1550229304

Trump “godet” Putinin, thotë se do ta bombardonte Rusinë!

cezme-uji

Uji në Kumanovë prej sot mund të pihet

INFO

NA NDIQ