Ali Ahmeti sa është në qeveri nuk ndjehet i frikësuar nga nacionalizmi maqedonas

Picture of INA
INA

01/05/2024

Shkruan: Rexhail Ramadani

E degjova Siljanovsken dhe Pendarovsken askund nuk ishin asnjeri nuk ishte nacionaliste dhe nuk shprehen askund nje sentiment antishqiptar.

Siljanovska dhe Pendarovski dallojne vetem ne konceptimet qe kane mbi politiken e jasthme dhe te brendshme te maqedonise. Nxirren nga konteksti, por ne thelb nuk kane nje qasje nacionaliste me teper kane qasje konstitucionaliste.

Ne kemi shume analfabet funksional qe nuk i kuptojne ate qe u thuhet..

Ali Ahmeti do te strehohet tek kercenimi nga nacionalizmi maqedonas edhe pse 24 vite ky ka qene ne bashkepunim te plote me Nikolla Gruevskin, Kovacevskin dhe Zaevin. Sa eshte ne qeveri nuk ndjehet i kercenuar nga nacionalizmi maqedonas…

Me kete teze Ali Ahmeti ne menyre qe te fitoje mbeshtetje nga qarqet e painformuara dhe jo kompetente ne Prishtine dhe Tirane, qe ta konsiderojne prape nje hero , por ne fakt Ali Ahmeti ka nje frige prej sundimit te se drejtes dhe nje sistemi te pavarur te drejtesise, ai do te kete imunitet te perhershem dhe te jete mbi ligjin.

TË FUNDIT
13 orë
Çfarë fshihet pas sinjalizimit të Putin për armëpushim?
2 ditë
Si po ngjall presidenti i Serbisë ndjenja kundër Perëndimit, Maqedonia mos t'i hyjë qorrsokakut!
2 ditë
DW: A është Gjermania e përgatitur për pandeminë e ardhshme?
5 ditë
Legjitimiteti dhe pushteti
6 ditë
Infeksioni politik i TV kanaleve shqiptare

ME TE LEXUARA

2 ditë
DW: A është Gjermania e përgatitur për pandeminë e ardhshme?
2 ditë
Si po ngjall presidenti i Serbisë ndjenja kundër Perëndimit, Maqedonia mos t'i hyjë qorrsokakut!
13 orë
Çfarë fshihet pas sinjalizimit të Putin për armëpushim?

LEXO MË SHUMË

Putin

Çfarë fshihet pas sinjalizimit të Putin për armëpushim?

vucic okb

Si po ngjall presidenti i Serbisë ndjenja kundër Perëndimit, Maqedonia mos t’i hyjë qorrsokakut!

gjermani jeta

DW: A është Gjermania e përgatitur për pandeminë e ardhshme?

zeka-alternativa

Legjitimiteti dhe pushteti

sunaj-raimi

Infeksioni politik i TV kanaleve shqiptare

refik hasani

Marrëveshja e Konçulit

ali mehmeti

Koha që shqiptarët në MV të përfaqësohen ndryshe nga sa ka bërë për 20 vjet BDI-ja

andi-bushati

Pritini kokën Albinit, por mos harroni interesin e Kosovës

ramabaja sadri

Ramabaja: Edi Rama – ky inkarnim i Esat Pashë Toptanit

INFO

NA NDIQ