Arian Ademi: Do të vazhdojë të luajë për Maqedoninë

Picture of Iliria News Agency
Iliria News Agency

11/01/2023

Arian Ademi është pjesë kyçe e ekipit të futbollit të Maqedonisë. Mesfushori ka munguar në ndeshjet e fundit për shkak të dëmtimit dhe ka pasur shumë spekullime për të ardhmen e tij. Në një intervistë për “Germaniac.hr”, ka treguar se historia e tij me kombëtaren nuk ka përfunduar.

“Vendosa të vazhdoj të luaj për kombëtaren. Unë dua, mundem dhe do të luajë. Kam folur me përzgjedhësin, ai do që unë të jem aty dhe do të jem. Është e vështirë për mua të them lamtumirë sepse atje është një grup i madh njerëzish, ne luajmë për vendin tonë, jemi kualifikuar në Kampionatin e fundit Evropian dhe duam ta bëjmë edhe një herë, edhe pse nuk jemi në një grup të lehtë. ”, tha mes tjerash Ademi.

Favoritet kryesore në grup për EP 2024 do të jenë Anglia dhe Italia, të ndjekura nga Ukraina, Maqedonia dhe Malta.

“Jemi të vetëdijshëm se nuk do të jetë e thjeshtë, por tashmë kemi mundur Gjermaninë, Italinë dhe nuk kemi nga kush të kemi frikë. E di që italianët do të jenë veçanërisht të motivuar kundër nesh sepse i kemi përjashtuar nga Botërori, por edhe ne do të jemi të motivuar dhe besojmë se mund të arrijmë një tjetër fitore të madhe”, ka thënë Ademi në një intervistë për “Germaniac.hr”.

TË FUNDIT
12 orë
Barcelona arrin marrëveshje me trajnerin e ri ende pa e shkarkuar Xavin?
12 orë
Granit Xhaka: Është mëkat që gjërat nuk funksionuan në finale
12 orë
Real Madridi dhe Liverpooli “në luftë” për lojtarin që ka çmim 100 milionë euro
12 orë
Atalanta e fiton Ligën e Evropës, ia shkakton humbjen e parë sezonale Leverkusenit
21 orë
Gjimshiti, shqiptari i parë që fiton Europa Ligën

ME TE LEXUARA

2 ditë
Emra shokues në listën e Chelseat për postin e trajnerit pas largimit të Pochettinos
12 orë
Granit Xhaka: Është mëkat që gjërat nuk funksionuan në finale
2 ditë
Mesazhi fantastik i yllit të Man United pasi Kroos njoftoi për pensionim nga futbolli
12 orë
Barcelona arrin marrëveshje me trajnerin e ri ende pa e shkarkuar Xavin?
2 ditë
Taulant Seferi konfirmon formë e mirë, vjen goli i 11-të në Arabinë Saudite
2 ditë
Haaland zbulon se kur e kuptuan që do ta fitonin Ligën Premier edhe pse gara për titull ishte e hapur

LEXO MË SHUMË

xavi

Barcelona arrin marrëveshje me trajnerin e ri ende pa e shkarkuar Xavin?

XHAKA GRANIT

Granit Xhaka: Është mëkat që gjërat nuk funksionuan në finale

Anceloti

Real Madridi dhe Liverpooli “në luftë” për lojtarin që ka çmim 100 milionë euro

atalanta

Atalanta e fiton Ligën e Evropës, ia shkakton humbjen e parë sezonale Leverkusenit

Trofeu-768x512

Gjimshiti, shqiptari i parë që fiton Europa Ligën

Screenshot_20240522-185600~2

​Xhaka apo Gjimshiti, sot finalja e Ligës së Evropës

flamuri kuq e zi dhe zvicra

Ethet e Europianit sa vjen e po shtohen, fanelat më kërkuara janë nga Zvicra dhe Shqipëria

Borusia Dortmund

Veprim i jashtëzakonshëm nga Dortmundi para finales së Ligës së Kampionëve me Real Madridin

Ronaldo Al Nassr

Ronaldo: Krenar që jam kthyer tek Portugalia

INFO

NA NDIQ