VIDEO/ Manchester United përmbys Sheffieldin, Bruno Fernandes ‘heroi’ i ndeshjes

Picture of INA
INA

25/04/2024

Manchester United u frikësua përsëri, tre ditë pasi eliminoi me dhimbje Coventry me penallti në gjysmëfinalet e FA Cup. Këtë herë, ishte ‘feneri i kuq’ Sheffield ai që i bëri me djersë të ftohtë ‘Djajve të Kuq’, të cilët megjithatë patën rastet e para të lojës përmes Diogo Dalot, në minutën e parë të lojës, ose sërish nga Alejandro Garnacho (22’).

Megjithatë, ishin mysafirët ata që hapën rezultatin, Jayden Bogle (35’), duke përfituar nga një gabim i madh i André Onana, shënoi 0-1. Shtatë minuta më vonë, ‘Djajtë e Kuq’ barazuan 1-1 rezultatin falë një krosimi me kokë të Harry Maguire, të shërbyer nga Garnacho (42’).

Por pas kthimit nga dhomat e zhveshjes, ishin përsëri lojtarët e Sheffield-it ata që ishin më të mprehtë dhe Ben Brereton (50’) i dha avantazhin skuadrës së tij 1-2. Një avantazh i humbur dhjetë minuta më vonë, kur Bruno Fernandes (61’) realizoi një penallti të fituar nga Maguire, dhe shifrat bëhen 2-2.

Portugezi (81’) mori më pas rolin e heroit të mbrëmjes duke lejuar ‘Djajtë e Kuq’ të merrnin kontrollin e lojës për herë të parë në ndeshje, falë një goditjeje të shkëlqyer nga jashtë zonës së penalties dhe 3-2. Më pas, katër minuta më vonë, do të vinte edhe goli i Rasmus Hojlund, që do të fiksonte fitoren 4-2 për Manchester United në 53 pikë në renditje, ndërsa Sheffield tani është një hap larg rënies aritmetike.

TË FUNDIT
23 orë
Vedat Muriqi: Nuk ishte sezoni im më i mirë!
1 ditë
Largime të sigurta nga Interi, katër futbollist me valixhe në duar
1 ditë
Chelsea po përgatit një ofertë të çmendur për objektivin 17-vjeçar të Barcelonës by D V

euro-24

Kolaps sistemi, ndalohet shitja online të biletave për “EURO 2024”

Hernandez-1

Lucas Hernandez pëson lëndim të rëndë, do të mungojë në Euro 2024

futboll

Gjyqtari i njohur anglez, Anthony Taylor do të drejtojë finalen e titullit në Superligën e Shqipërisë (FOTO)