Arrestohet një shpërndarës i drogës në Ohër

INA
INA

01/06/2023

Më 31.05.2023 në ora 19:10 në kryqëzimin e bulevardit “Macedonski Prosveiteli” me rrugën “Partizanska” në Ohër, zyrtarë policorë nga SPB Ohër kanë arrestuar S.N.(54) nga Ohri.

Nga MPB thonë se i arrestuari pasi ka vërejtur efektivët e policisë ka hedhur një pako me lëndë pluhuri ngjyrë kafe dhe ka tentuar ta asgjësojë.

“Atij i është marrë një qese me gjurmë të një lënde pluhuri kafe.

Më pas, gjatë kontrollit të ushtruar në banesën e tij, të kryer me vendim gjykate, iu gjetën dhe sekuestruan një peshore dixhitale dhe disa sende me gjurmë të një lënde pluhuri ngjyrë kafe. S.N. është dërguar në stacion policor dhe pas dokumentimit të plotë të rastit ndaj tij do të bëhet kallëzim përkatës”, thonë nga MPB.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

azir aliu

Ministri Azir Aliu sjell 5 ligje të rëndësishme për reformën në administratë dhe transformimin digjital

347416648_1055991998851401_5012532271253947425_n-1-600x360

“Zoti e vendos fatin e secilit”, – çfarë kishte rrëfyer Naim Murseli për sëmundjen dhe raportin me Pacollin

paraburgim-1

Maqedonia pa bazë ligjore për dënimin me vdekje, burgimi i përjetshëm mbetet dënimi më i lartë

cigar-elektronike1

Shifra shqetësuese për duhanpirjen te minorenët/ 12,4% nga mosha 13 deri 15 vjeç konsumojnë duhan

artan grubi

Grubi: Do të mbulohen shpenzimet e rrugës për administratën shtetërore në vlerë prej 50%

vrasja ekuador remzi azemi

Vrasja në Ekuador e shqiptarit, arrestohet në Maqedoni i shumëkërkuari

Halil Snopce

Kuvendi i ASH-së ende nuk ka caktuar mbledhje/ Snopçe: Mund të ketë dallime, por do të jemi të unifikuar

vucic-dacic

Vuçiq është kundër që Daçiqi të jetë kryeministër i ardhshëm i Serbisë

radojcic milan

Konfiskohet një anije me shpejtësi të madhe e Radojiçiqit, ishte fshehur në depon e Radule Stevic

INFO

NA NDIQ