Aziri: Ja çfarë e pengoi bashkimin e Alternativës, Besës dhe ASH-së? (VIDEO)

INA
INA

03/06/2023

Deputeti i ASH-së, Elmi Aziri ka bërë të ditur se ka qenë pjesë e procesit të zhvillimit të bisedimeve për një listë të përbashkët me partitë Alternativa dhe Besa.

Ai në emisionin e pasdites në TV21, “Pastel” tha se në atë kohë që të dy partitë tani opozitare, ishin kundër bashkimit në një listë të përbashkët.

“Kam qenë në bisedime, ishte e pamundur që Alternativa dhe Besa të bashkohen në një listë me ASH-në, tani ky bashkim kaq i shpejtë…”, tha Aziri.

Megjithatë refuzon të komentojë motivet aktuale të ribashkimit të këtyre dy partive.

 

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

f4369ab0-8bde-455d-8ade-31568e4496cf

Artisti Mustafa Imeri-Tafa i bashkangjitet Lëvizjes Demokratike të Izet Mexhitit

Screenshot_2023-12-11-16-52-33-840_com.instagram.android-edit

Luizi fillon një projekt të madh në Shkup (video)

Jeton Shaqiri

Shaqiri: Rasti me shkollën në Çashkë tregon se ende nuk mundemi të flasim për integrim ndëretnik në arsim

fatmir mexhiti

Mexhiti: Brenda 6 muajve do të bashkohen klinikat, nuk do të ketë 66 drejtor dhe 33 këshilla drejtues

artan grubi

Grubi: Po përparon procesi i ndërtimit të objektit të Teatrit dhe Bibliotekës së Tetovës

Ministria-e-Drejtesise_1-780x470-1

Janë përgatitur ndryshimet e kodit zgjedhor, Ministria e Drejtësisë jep detaje

evn-fatura

A do të shtrenjtohet rryma pas 1 janarit

david geer gir dimitar kovacevski

Kovaçevski-Geer: Plani i Rritjes së BE-së për Ballkanin Perëndimor është inkurajues për qytetarët tanë

Dimitar_Kovacevski_23-780x470

Kovaçevski thirrje opozitës të nominoj ministra në Qeverinë teknike

INFO

NA NDIQ