VIDEO/ Ahmeti e mori vetëm një fletëvotim, gruaja e tij dy: Tani a kemi luftuar për demokraci dhe liri?

Picture of INA
INA

08/05/2024

“Tani a kemi luftuar për demokraci dhe liri dhe të drejta të të gjithëve? Unë nuk ndërhyj se si të votojnë të tjerët”.

Kështu është përgjigjur lideri i BDI-së, Ali Ahmeti pasi votoi dhe u pyet nga gazetarët se pse gruaja e tij mori dy fletëvotime, edhe për parlamentaret dhe presidencialet, kurse ai një – vetëm për parlamentaret.


Se çfarë ndodhi në vendvotim më konkretisht, ku u zhvillua debat mes Ahmetit dhe anëtarëve të Komisionit Zgjedhore, tregon Ahmeti:

“Ishte një debat në KSHZ se diku i kanë kushtëzuar se nëse nuk votojnë dhe nuk e marrin fletën e votimit për president, nuk mund të votojnë as për parlamentaret. Mendova se i njëjti skenar po ndodh edhe në këtë vendvotim dhe u tërhoqa vërejtjen se KSHZ ka dalë me qëndrim se nuk mund t’i obligosh qytetarët se për kë të votojnë”.

TË FUNDIT
8 minuta
IZET MEXHITI: PËR MUA BDI ËSHTË KAPITULL I MBYLLUR!
25 minuta
Qoku: Sa më e dobët BDI-ja, aq më të fortë shqiptarët
47 minuta
Loja s’ka fund! Fronti Europian, përmes Arbër Ademit: Nuk e pranojmë rezultatin në zonën 6
49 minuta
Sela: Nuk ka përfunduar rivotimi por nuk mbaruar cirku që u përgatit
2 orë
“Dallëndyshja e kujtesës", rikthehet në Tetovën e Nexhat Pustinës

ME TE LEXUARA

1 ditë
Gruevski i reagon Izet Mexhitit
2 orë
“Dallëndyshja e kujtesës", rikthehet në Tetovën e Nexhat Pustinës
2 ditë
Milloshoski: Pas negociatave me VLEN-in për formimin e qeverisë, do të hapet mundësia për bisedime me ZNAM-in
11 orë
Mickoski: Nuk ka podrume të kuqe, Ahmeti sheh fantazma
1 ditë
Dështon linja ajrore Shkup-Korfuz
8 orë
Vazhdon abuzimi me çmimet, kryesisht në produktet ushqimore
1 ditë
KSHZ: Rivotimi nga personat e sëmurë dhe të burgosurve u zhvillua pa probleme

LEXO MË SHUMË

mexhiti izet

IZET MEXHITI: PËR MUA BDI ËSHTË KAPITULL I MBYLLUR!

Bekim Qoku

Qoku: Sa më e dobët BDI-ja, aq më të fortë shqiptarët

arber ademi

Loja s’ka fund! Fronti Europian, përmes Arbër Ademit: Nuk e pranojmë rezultatin në zonën 6

ziadin sela

Sela: Nuk ka përfunduar rivotimi por nuk mbaruar cirku që u përgatit

emin azemi

“Dallëndyshja e kujtesës”, rikthehet në Tetovën e Nexhat Pustinës

adnan azizi

Azizi: VLEN nga sot ka plus një deputet

VLEN FRONTI

VLEN i merr një deputet Frontit në njësinë 6

fronti evropian

Fronti Evropian ruan deputetin e katërt në njësinë e 5-të zgjedhore

ixhet memeti

Afera me €10000, Ixhet Memeti: S’kam bërë asgjë kundërligjore, nuk e njoh Boro Stojçevin

INFO

NA NDIQ