Benzema i bashkohet Real Madridit në stërvitje

Picture of INA
INA

02/05/2024

Karim Benzema është rikthyer në qendrën stërvitore të Real Madridit për ta vazhduar fazën e rehabilitimit dhe të shërimit nga lëndimi.

Fituesi i Topit të Artë ka përfunduar në Madrid dhe po punon me stafin e klubit, i cili po e ndihmon në tretmanin mjekësor.Real Madridi ka qenë në dispozicion për të bashkëpunuar dhe për ta ndihmuar legjendën e tij, ndërsa klubi saudit, Al Ittihad e falënderoi klubin mbretëror spanjoll përmes një postimi në rrjetet sociale, shkruan “Gazeta Express”.

Rikthimi i ish-futbollistit të Lyonit në “Santiago Bernabeu” nuk ka qenë asnjëherë në opsion në afatin kalimtar të janarit, por disa dashuri nuk përfundojnë kurrë.

Prandaj, gjatë verës mund ta shohim eventualisht një rikthim të ish-përfaqësuesit francez tek “Los Blancos”.

Benzema është shprehur i pakënaqur në klubin saudit, ku ka pasur jo rrallëherë zënka me trajnerin, prandaj nuk përjashtohet mundësia që ai të rikthehet në futbollin evropian gjatë verës që po vjen.

Mbetet të shihet se në cilin klub do të përfundojë veterani i sulmit, i cili ka qenë njëri prej sulmuesit më të mirë në Evropë në dekadën e fundit.

TË FUNDIT
10 orë
E konfirmon Guardiola: Do të jem në Man City edhe sezonin e ardhshëm
10 orë
Interi gati të godas Romën, e do Dybala-n
11 orë
Besa besë, habit me një veprim në Maqedoninë e Veriut
11 orë
Dhimbje koke për Xherdan Shaqirin, media zvicerane ia përmend edhe pagën e lartë
11 orë
Barcelona synon ti besojë stolin

ME TE LEXUARA

24 orë
VIDEO/ Usyk kampion i padiskutueshëm, fiton ndeshjen e madhe ndaj Furyt
15 orë
Shpërthen ‘bomba’ në Spanjë: Dyshohet për një ndeshje të trukuar në La Liga
14 orë
E bujshme, dy shqiptarë së shpejti nën urdhrat e Mourinhos
11 orë
Barcelona synon ti besojë stolin
11 orë
Dhimbje koke për Xherdan Shaqirin, media zvicerane ia përmend edhe pagën e lartë
11 orë
Besa besë, habit me një veprim në Maqedoninë e Veriut
10 orë
Interi gati të godas Romën, e do Dybala-n

LEXO MË SHUMË

Pep Guardiola

E konfirmon Guardiola: Do të jem në Man City edhe sezonin e ardhshëm

dybala

Interi gati të godas Romën, e do Dybala-n

kf besa doberdoll

Besa besë, habit me një veprim në Maqedoninë e Veriut

xherdan shaqiri

Dhimbje koke për Xherdan Shaqirin, media zvicerane ia përmend edhe pagën e lartë

Jonatan Giraldez

Barcelona synon ti besojë stolin

mourinho jose hoze

E bujshme, dy shqiptarë së shpejti nën urdhrat e Mourinhos

la liga

Shpërthen ‘bomba’ në Spanjë: Dyshohet për një ndeshje të trukuar në La Liga

usyk furi

VIDEO/ Usyk kampion i padiskutueshëm, fiton ndeshjen e madhe ndaj Furyt

cairi klubi hendboll

Çairi shkruan historinë, mposht Vardarin dhe siguron finalen e Kupës

INFO

NA NDIQ