Picture of INA
INA

02/05/2024

Gjatë mëngjesit të sotëm janë zhvilluar dy ndeshje në kuadër të ligës NBA.

Boston Celtics ka siguruar fazën tjetër të garave në elitën e basketbollit amerikan, pasi mposhti Miami Heat në ndeshjen e pestë dhe me serinë 4:1 kaluan tutje.

Celtics fituan 118:84, në një sfidë ku ishin dominues nga fillimi e deri në fund, duke i fituar të gjithë çerekët e lojës.

Katër basketbollistë u dalluan në fitoren e Bostonit. Me nga 25 pikë më efikasit ishin Jaylen Brown e Derrick White, derisa me 17 kontribut dha Sam Hauser e 16 të tjera Jayson Tatum.

Tek Miami Heat nuk kryen punë 23 pikët e basketbollistit Bam Adebayo.

Në gjysmëfinale të Konferencës së Lindjes, Celtics pret fituesin e serisë Cleveland Cavaliers – Orlando Magic që momentalisht është 3:2.

Të udhëhequr nga Luka Doncic, Dallas Mavericks ka arritur fitore përballë Los Angeles Clippers me rezultatin 123:93.

Dallasi ishte dominues nga fillimi e deri në fund, duke mos lejuar kundërshtarin për asnjë moment t’ia rrezikojë fitoren.

E në këtë fitore, Doncic ishte i pandalshëm me double-double prej 35 pikëve e 10 asistimeve.

Tash, Mavericks udhëheqin në seri ndaj Clippers 3:2.

TË FUNDIT
3 orë
Kërkohen kandidatë për të qenë 'ndërlidhësit' e Hansi Flick në Barcelonë...