Edi Rama: Mos kini frikë nga shqiponja

Kryeministri i Shqipëris nëpërmjet statusit në rrjetet sociale fton shqiptarët kudo në botë të japin kontribut simbolik financiar për siç shkruan ai, gjobën absurde...

Kuvendi përsëri do të votojë marrëveshjen për emrin. Ja afati

Në Kuvendin e Maqedonisë sot është dorëzuar vendimi i presidentit Gjorge Ivanov me të cilën ai informon se nuk do ta nënshkruajë dekretin për...

Ivanov shpallë vendimin: Nuk e nënshkruan marrëveshjen për emrin

Presidenti i vendit, Gjroge ivanov, solli vendim që të mos e nënshkruaj Ligjin për ratifikimin e Marrëveshjes për emrin me Greqinë. “Në kryerje të funksionit...

Han: Nëse nuk shpërblehet Maqedonia, pritet jostabilitet

Maqedonia duhet të shpërblehet prej BE-së për progresin dhe për marrëveshjen me Greqinë me të cilën i jepet fund kontestit 27 vjecar për emrin....

Në Gjermani kosovari vret gruan duke e qëlluar 39 herë me sëpatë

Një kosovar është dërguar në psikiatri pasi vrau gruan e tij me sëpatë. Një person kishte vrarë bashkëshorten e tij me 39 goditje me sëpatë...

Sot vendoset fati i hapjes së negociatave për Shqipërinë dhe Maqedoninë

Maqedonia dhe Shqipëria sot pritet të mësojnë fatin e negociatave për anëtarësimin në Bashkimin Europian. Në mbledhjen e Këshillit të Punëve të Përgjithshme, pjesë...

“Rusi 2018”, ja kush janë dy çiftet e para për fazën e 1/16-ave

Pas përfundimit të katër ndeshjeve të ditës së hënë janë mësuar dhe dy çiftet për fazën e 1/16-ave të Kupës së Botës “Rusia 2018”. Grupin...

Zaev paralajmëron: Dorëhiqem nëse referendumi s’ka sukses

Kryeministri i Maqedonisë Zoran Zaev, në intervistë për 1TV, i pyetur se a do të jep dorëheqje nëse referendumi për emrin nuk ka sukses...

Dy policë lëndohen në Haraçinë, MPB jep versionin për incidentin

Dy pjesëtarë të policisë sot pasdite janë lënduar në Haraçinë, derisa po tentonin të legjitimonin dy persona të kërkuar me fletëarreste. Sipas njoftimit të...

Dëshmi tronditëse te rasti “Monstra”: Në liqenin e Smillkovës pashë dy persona me barkë/FOTO

Dëshmitari Sasho Llazarevski shpjegoi se bashkë me një shok kanë qenë në Liqenin e Smillkovës, me barkë. Tha se zakonisht shkon aty për peshkim,...