Mustafa: Qeveria ia dha shansin presidentit që ta ketë keq

Kreu i LDK-së, Isa Mustafa ka thënë se Qeveria është shkaktari që presidenti Hashim Thaçi ta ketë tani kaq gabim me teoritë e tij...

Kadri Veseli fton opozitën në dialog

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, i ka bërë thirrje opozitës që të lë menjëanë dallimet partiake dhe të marrin pjesë në dialog. Ai...

Sekretari i përgjithshëm i NATO-së, flet për korrigjimin e kufirit Kosovë-Serbi

Sekretari i përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, para vizitës së paralajmëruar në Kroaci dhe Serbi, ka folur rreth mundësisë për korrigjimin e kufirit ndërmjet...

Ende nuk hapet terminali doganor mes Maqedonisë dhe Kosovës në Jazhincë

Kërkesa për hapjen e terminalit doganor në pikën kufitare Jazhincë-Glloboçicë nuk do të jetësohet për shkak të infrastrukturës jo të mirë rrugore. Arsyeja se përse...

Ky është qyteti i mbuluar nga mbeturinat në Kosovë/FOTO

Anëtari i Kuvendit Komunal të Pejës nga Alternativa, Reshat Nurboja ka publikuar disa fotografi të realizuara nëpër vende të ndryshe në qytetin e Pejës,...

Sulmohet trajneri shqiptar, se humbi ndeshjen e javës

Të shtunën rreth orës 20:30, është sulmuar trajneri i KF Llapi, Bybyl Sokoli në rrugën “Hajdar Dushi”, pranë banesës së tij në Prishtinë. Lajmin...

Vazhdojnë përplasjet, Thaçi i përgjigjet Haradinajt për ndryshimin e kufijve (VIDEO)

Presidenti i Hashim Thaçi i është kundërpërgjigjur kryeministrit Ramush Haradinaj. Ai ka thënë se dallon paraqitjet nëpër akademi përkujtimore me dialogun me Serbinë. “Ajo që duhet...

Pacolli i rikthehet facebook-ut, porosia e radhës

Ministri i Punëve të Jashtme të Kosovës, Behgjet Pacolli, ka deklaruar se procesit dialogues të Kosovës, iu është hapur rrugë fuqizuese me rastin e...

Historiani serb: Lugina ka rëndësi për Serbinë, s’mund të shkëmbehet me veriun e Kosovës

Duke folur për mundësinë e shkëmbimit të veriut të Kosovës me me Luginën e Preshevës, historian serb, Milan Protiq, ka thënë se kjo është...

Haradinaj: Të rinjtë e Preshevës, Bujanocit dhe Medvegjës duhet t’i gëzojnë të gjitha të...

Kryeministri i Kosovës ka pritur sot në takim nxënës nga Lugina e Preshevës të cilët po qëndrojnë në vizitë në Kosovë. “Ndjenjë vërtetë e posaçme...