Deputeti pro rrëzimit të Qeverisë Haradinaj: Kosova e kapur nga të korruptuarit

Deputeti i pavarur i Kuvendit të Kosovës, Korab Sejdiu, duke e quajtur Qeverinë aktuale të vendit si tejet të dëmshme, ka thënë se vendi...

Demokracia Studentore kërkon shkarkimin e rektorit

Organizata “Demokracia Studentore” po vazhdon me aksionet studentore kundër rektorit të UP-së Marian Dema, ndërsa tani po kërkon edhe shkarkimin e tij nga Këshilli...

Jepet fjala përfundimtare për vrasjen e Aulon Zekës

Sot është fjala përfundimtare në gjykimin për vrasjen e Aulon Zekës. Lajmin për Kallxo.com e konfirmoi avokat i palës së dëmtuar, Skender Musa. “Sot...

Gazmend Muhaxheri: Unë duhet të jem kandidat i LDK-së për kryeministër

Kryetari i Komunës së Pejës, Gazmend Muhaxheri ka thënë se Lidhjes Demokratike e Kosovës (LDK), është e gatshme për zgjedhje. Muhaxheri në emisionin Zyra e...

Lista Serbe edhe në pushtet, edhe në opozitë!

Ministrat nga Lista Serbe në Qeverinë e Kosovës po vazhdojnë t’i kryejnë detyrat e tyre, ndërkohë që deputetët e këtij subjekti politik kanë kaluar...

LDK inicion mocionin, java e ardhshme test për mbijetesën e Haradinajt në Qeveri

Mocioni i mosbesimit ndaj Qeverisë Haradinaj, mund të nis javën tjetër. Kështu bëjnë të ditur burime të gazetës "Bota sot" brenda Lidhjes Demokratike të...

Sejdiu: Ende s’ka asgjë zyrtare për rrëzimin e Qeverisë

Grupi i Deputetëve të Pavarur ende nuk ka qëndrim nëse do ta mbështesin ose jo një mocion mosbesimi ndaj Qeverisë së Kosovës. Kjo për...

Mehmeti tregon se kur do të bie Qeveria, ka një këshillë për opozitën

Dy paritë opozitare në Kuvendin e Kosovës, Lidhja Demokratike e Kosovës dhe Lëvizja Vetëvendosje, tashmë janë shprehur edhe zyrtarisht të gatshme për të shkuar...

Bastisje në veri, Njësia Speciale në aksion

Departamenti i Hetimeve Tatimore (DHTI) dhe Inteligjencës sot në mëngjes ka zhvilluar një aksion kontrolli bastisje në Zubin Potok, në katër lokacione nën dyshimin...

Përveç Murat Jasharit edhe një kumanovare tjetër është e dyshuar te “Syri i Popullit”,...

Në emisionin InDoks u transmetua dokumentari “Patriotë të çmendur”- pjesa e dytë. Në këtë dokumentar zbulohen edhe detaje interesante për atentatin e parë të organizatës...