Vjosa Osmani: Qeveria që deshi ta shpërblej Serbinë me territor, dëshiron të na qeverisë...

Kryeparlamentarja Vjosa Osmani në një postim të saj në Twitter ka shpërndarë një shkrim të gazetares Jeta Xharra lidhur me shpenzimet e qeverisë së...

Sipas sondazhit, Albin Kurti është i preferuar për kryeministër para Ramush Haradinajt

Një sondazh i realizuar nga gazeta “Bota sot” në faqen e saj në Facebook, me pyetjen se “Nëse vendi shkon në zgjedhje të parakohshme,...

Amerikanët flasin rreth ‘Bondsteel’-it: Ushtria jonë do të qëndrojë

Ambasada amerikane në Kosovë ka komentuar raportimet se në rast se autoritetet kosovare nuk ndryshojnë kursin aktual, posaçërisht sa i përket taksës,, mund të...

Shtyhet për pesë muaj afati për përfundimin e autostradës “Arben Xhaferi”

Instituti Demokratik i Kosovës/ Transparency International Kosova (KDI), ka gjetur se Ministria e Infrastrukturës (MI) dhe Bechtel & Enka, janë marr vesh që kësaj...

Pjesëtari i FSK-së, Sellma-s: Shikoji maskat, pastaj komentoji vajzës së Arkanit!

Këngëtari, njëherësh pjesëtar i Forcës dhe Sigurisë së Kosovës, Asim Gashi e ka quajtur të ulët komplimentin që grimerja e njohur kosovare, Sellma Kasumoviç...

Videoja e Bekë Berishës teksa punon zanatin e kovaçit

Në një video që po qarkullon në rrjetin social “Facebook”, shihet deputeti i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Bekë Berisha, teksa punon zanatit e...

Grenell konfirmon zyrtarisht largimin nga posti i rëndësishëm diplomatik

Ambasadori amerikan në Berlin dhe Emisari Special i Presidentit Trump për dialogun Kosovë-Serbi, Richard Grenell ka konfirmuar përmes një postimi në Twitter se po...

Biznes i ri me femrat çeke: Martesa me një mashkull nga Kosova, ‘rroga’ deri...

Qendra çeke për luftë kundër krimit të organizuar ka zbuluar rrjetin e martesave të rreme të femrave çeke me meshkuj nga Kosova dhe Turqia. Qendra...

Dështon Molliqaj në “betejën” me Konjufcën, faktet e tij qesharake po ia përmbyllin karrierën...

Ishin shokë dhe kolegë të ngushtë sa ishin bashkë në Lëvizjen Vetëvendosje, por pas ndarjes të këtij subjekti politik, u ndanë edhe Glauk Konjufca...

Thaçi: Ja çka do të diskutohet në Berlin

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi thotë se gjatë samitit në Berlin, që pritet të mbahet të hënën, do të bisedohet për mundësinë e vazhdimin...