Gjykata merr këtë vendim për Sali Mekajn

Gjykata Themelore në Prishtinë ka shpallur vendimin ndaj ish-kryetarit të Gjykatës së Apelit, Sali Mekaj, i cili bashkë me të tjerët është liruar nga...

LDK: Kjo është oferta e fundit për Vetëvendosjen

Lëvizja Vetëvendosje dhe Lidhja Demokratike e Kosovës nuk po mund të bien dakord për pazaret politike dhe ndarjen e ministrive e pozitës së Presidentit,...

Shpend Ahmeti i “revoltuar” ka dy fjalë për Vetëvendosjen

Kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti, përmes një statusi në Facebook, ka reaguar ndaj asambleistëve të Vetëvendosjes, të cilët sot u bashkuan me LDK-në dhe...

Thaçi: Ushtria e Kosovës po i shton kapacitetet për t’i mbrojtur qytetarët nga kërcënimet...

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, në 1 vjetorin e formimit të ushtrisë së Kosovës, ka thënë se ajo është e gatshme të kontribuojë për...

Osmani: E kemi gati mocionin për rrëzimin e qeverisë

Deputetja e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Vjosa Osmani, ka thënë se LDK-ja tashmë është gati për ta rrëzuar qeverinë.Osmani, duke folur në Zona B,...

LDK i shtrinë dorën e fundit Kurtit: Votojmë Qeverinë e VV-së pa u bë...

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, është deklaruar për media pas mbledhjes së Kryesisë së kësaj partie. Mustafa tha se nëse LVV-ja s’është...

Pjesëtari i komunitetit rom: Isha në UÇK, por ja çka më kanë bërë?

Në nëntëmbëdhjetë vjetorin e çlirimit të Kosovës nga forcat e NATO-së, dua të ndaj diçka të rëndësishme me Ju. Sot është një ditë e rëndësishme...

LDK ka këto kushte për të hyrë në koalicion me VV, pas zgjedhjes së...

Lidhja Demokratike e Kosovës (LDK) nuk po tërhiqet nga kërkesat e saja që i kishte vënë që në fillim si kusht për të lidhur...

“Dhjetë rastet e para të Speciales, tronditëse për skenën politike”

Deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Driton Selmanaj, ditë më parë deklaroi se nga këta krerë që ka Kosova, e pritshme mund të jetë...

Në bazën amerikane që u sulmua në Irak, punojnë shumë shqiptarë

Gjatë natës së mbrëmshme, u sulmua baza kryesore amerikane në Irak, ajo “Al Asad”, e cila është pozicionuar nga Forcat Ushtarake të ShBA-së. Sipas raportimeve...