Ymeri: Tabelat në gjuhën serbe dhe qirilicë nuk e dim kush i vendosi brenda...

Këshilli Kombëtar i Shqiptarëve (KNSH) i ka adresuar NP “Rrugët e Serbisë”, Avokatit të Popullit dhe qeverive lokale në Preshevë dhe Bujanoc se në...

Ambasadori Çepurin: Ne do mbështesim idetë e Serbisë nëse do ndarje në Ballkan

Ambasadori rus në Beograd ka deklaruar se Rusia pranon ndarjen e Kosovës nëse Serbia mendon se kjo është zgjidhja më e mirë për të,...

NATO do të ruaj qiellin e Malit të Zi

Aleatët e NATO-s, Italia dhe Greqia nga 5 qershori do të fillojnë patrullat ajrore të NATO-s mbi Malin e Zi, njoftoi Aleanca e Atlantikut. “Meqenëse, ...

Greqia pritet të përfitojë 19,2 miliardë euro nga fondi i Komisionit Europian

Greqia pritet të marrë 19,2 miliardë euro nga një buxhet i zhvillimit të Komisionit Europian për vitin 2021-2027, sipas propozimeve të publikuara dje nga...

Shqiptari abuzoi seksualisht me fëmijët e tij në Greqi, i biri e vret në...

Një tragjedi ka ndodhur në Greqi, pasi një djalë shqiptarë ka vrarë më armë gjahu babain e tij të moshuar. Sipas informacioneve që janë bërë...

CIA do të rrëzojë Vuçiçin nga Shkupi, ja kush shkruan?!

Amerikanët më 21 maj në Shkup kanë mbajtur një takim sekret ku është hartuar strategjia për rrëzimin e presidentit të Serbisë Aleksandar Vuçiq dhe...

Vuçiq si kurrë më parë: Mund të kemi kompromis të ‘dhimbshëm’ me Kosovën!

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiq deklaroi se duhet të arrihet një kompromis përfundimtarë ndërmjet Prishtinës dhe Beogradit, në bisedimet që po zhvillohen në Bruksel. Në...

Kroaci, turizëm dhe ndërtime pa leje në kurriz të natyrës

Liqenjtë Plitvice, parku më i vjetër i Evropës Juglindore, vendi ku është xhiruar filmi i famshëm Winnetou janë në rrezik, sepse shtimi i turistëve...

Në Mal të Zi serbët po kërkojnë referendum për anulimin e njohjes së Kosovës

Kryetari i Këshillit Kombëtar serb në Mal të Zi, Momçillo Vuksanoviq, e ka njoftuar presidentin e Malit të Zi, Millo Gjukanoviq, se kjo organizatë...

Përçahen serbët, Vuçiq -Jeremiqit : Ti e vulose pavarësinë e Kosovës

Kryetari serb Aleksandar Vuçqi ka deklaruar sot në Paris se Serbia tani po lufton nga humnera për të bërë diçka për Kosovën pasi që...