Historia e Ulqinit në sytë e udhërrëfyesit më të njohur gjerman

Ulqini ka qenë një qytet i vlerësuar jo vetëm për bukurinë natyrore, por edhe për mundësitë tregtare që ofronte. Këtë gjë e ka vënë...

FOTOT/ Tsipras del për jetë nate, feston në lokale me qytetarët

Kryeministri i Greqisë Alexis Tsipras, së bashku me familjen e tij, udhëtoi drejt ishullit Skyros të shtunën për të kaluar fundjavën. Ai shoqërohet edhe nga...

Ja si mund të krijohen Serbia, Kroacia dhe Shqipëria e madhe

Një analizë që mban emrin e Timothy Less, botuar në revistën “Foreign Affairs”, është e mendimit se ndryshimi i kufijve në Ballkan mund të...

Rivotime sot në Ulqin, do të vendoset për kryetarë shqiptarë ose jo?

Komisioni komunal zgjedhor njoftoi se të dielën do të përsëriten zgjedhjet në dy vendvotime. Bëhet fjalë për vendvotimet 13 (Darzë) dhe 34 (Ndërmarrja komunale). Në...

Arifi takohet me homologet e tij nga komunat shqiptare në rajon

Kryetari i Komunës së Preshevës Shqiprim Arifi ka marrur pjesë në takimin e dytë të unionit të Komunave Shqiptare të Rajonit të mbajtur në...

OVL e UÇPMB-së organizon homazhe për dëshmorin e kombit Artan Abazi

Të nderuara familje të dëshmorëve,të nderuar invalid e veteran të UÇPMB-së,nesër bëhen plot 17 vite nga rënia heroike e dëshmorit të kombit Artan Abazi...

‘Marrëveshja e detit u mbyll’, kryeministri grek jep lajmin e negociatave të përfunduara, po...

Burime diplomatike pranë Ministrisë së Jashtme greke kanë konfirmuar për TCH se kryeministri grek, Aleksis Tsipras ka autorizuar fazën finale të negociatave për shportën...

Drejtoria e policisë: NË ULQIN GJATË 2017 U SEKUESTRUAN RRETH 1,7 TONË DROGË

Në territorin e komunës së Ulqinit gjatë vitit të kaluar u sekuestruan 1679,5 kilogram drogë. Sasia më e madhe e lëndëve narkotike (1.536 kg) u...

Sllovaki, hoteli avangard që duket si një galeri arti

Hotelet në mbarë botën përpiqen të gjejnë mënyra të ndryshme për të tërhequr vizitorë, për çka edhe garojnë në ofrimin e shërbimeve më të...

Edhe pak ditë që të përcaktohet koalicioni ndërshqiptar për Ulqinin

Brenda subjekteve politike shqiptare në Ulqin ka aq shumë armiqësi sa që askush as që mendon se ata mund të bashkohen dhe të qeverisin...