SDA e Sanxhaku kundërshton ftesat dhe sistemimin e boshnjakëve në forcat rezervë të ushtrisë...

Me rastin e ftesave të shpeshta të boshnjakëve të Sanxhakut për sistemimin e tyre në forcat rezervë të ushtrisë serbe dhe...

Kreu i sigurimit serb shtetëror mohon të ketë pasur nën kontroll “Tigrat” e Arkanit

Mbrojtja e ish-kreut të sigurimit serb shtetëror Jovica Stanisiç nuk e pranpi që njësia paraushtarake e “Tigrave”, e udhëhequr nga Arkani, dhe luftëtarët e...

Ekzekutohet me 5 plumba shqiptari në Greqi

Një shqiptar është vrarë ditën e diel në Greqi në qytetin Artemida në rajonin e Atikës. Sipas raportimeve të mediave greke, 36-vjeçar shqiptar është qëlluar...

Mitropoliti malazez “pranon” Islamin dhe mbron Srebrenicën

Kreu i Kishës Ortodokse malazeze, është shndërruar në “delën e zezë” për kolegët e tij raso-zezë serbë. Kjo për shkak se së fundi ka...

Veteranët e arsimit i nderoi kryetari i komunës së Bujanocit

Për nder të festës së “7 Marsi -Ditës së Mësuesit” kryetari i komunës së Bujanocit, Shaip Kamberi priti veteranët e arsimit në shenjë respekti...

Preshevarët thyejn rekord: Për 18 orë grumbullojnë mbi 25 mijë euro, i blejnë banesë...

Se bamirësia ende gjindet në mesin e shqiptarëve të Luginës së Preshevës këtë e dëshmon edhe iniciativa për blerjen e një banese për...

Rreth 30 mijë shqiptarë morën nënshtetësinë greke në 2017

Gjatë vitit të kaluar, plot 24.785 të rinj me origjinë shqiptare kanë marrë nënshtetësinë greke. Ata përfituan nga e drejta për nënshtetësi për shkak se...

Pajo Pepgjonoviq kandidat kryesor për kryetar të Komunës së Ulqinit

Afaristi i njohur në qytetin e Ulqinit, drejtor i kompanisë Gragja komerc, Pajo Pepgjonoviqi është kandidati kryesor për kryetar të Komunës së Ulqinit. Siç shkruajnë...

Skandaloze/ Srebrenica dekoron Dodik

Asambleja komunale e Srebrenicës vendosi të hënën se Milorad Dodikut do t’i jepet një certifikatë mirënjohjeje më 11 mars, kur festohet festa e përvitshme...

Bullgari, shqiptari kapet me 1 milionë dollarë

Një operacion policor ka bërë që në prangat e policisë bullgare, në doganë të kapen 37 kilogramë heroinë. Policia bullgare e ka zbuluar drogën...