Eksportet në Shqipëri, rritje dyshifrore në 2017

Gjatë vitit 2017 eksportet e mallrave në Shqipëri, arritën vlerën 273 miliardë lekë, duke u rritur me 12.1%, krahasuar me një vit më parë. Materialet...

I arrestuari për terrorizëm paralajmëron nga burgu: Ben Blushit dhe Kastriot Myftarit do t’u...

Teksa po mbushen 4 vite i gjendur pas hekurave të burgut, Fadil Myslimani ende pretendon pafajësinë me shpresë se e vërteta e tij do...

“Dream Box” në Tiranë, tre të arrestuar

Policia e Tiranës ka arrestuar 3 persona dhe ka bërë të mundur sekuestrimin e 57 aparateve “Dream Box” dhe “Smart Box”. Në kuadër të operacionit...

Rusia i reagon Ramës për gjuhën shqipe në Maqedoni

Moska zyrtare për herë të dytë është marrë personalisht me Edi Ramën, kryeministrin e Shqipërisë, i cili fundjavën e shkuar tha se ishte ai...

PS: Marrëveshja Rama-Basha ka përfunduar

Në seancën e 30 nëntorit të vitit kaluar, kryeministri Edi Rama ftoi kryetarin e opozitës Lulzim Basha në dialog, në një kohë kur Partia...

Myftaraj: Erdoganit do t’i ikë koka nëse vjen në Tiranë (Video)

Njëri ndër analistët më kontraverz në Shqipëri i cili shpesh herë shfaq edhe urrejtje të hapur ndaj komunitetit musliman, Kastriot Myftaraj ka bërë një...

Lubonja: Ja si kthehen në pushtet PD dhe LSI

Analisti Fatos Lubonja ka komentuar bashkëpunimin mes dy partive më të mëdha opozitare në vend, PD dhe LSI. Në rubrikën “Opinion” në “News24”, Lubonja...

Arrestohet elbasanlliu me dy emra, kërkohej në Itali për prostitucion

Një shtetas i shpallur në kërkim ndërkombëtar është vënë në pranga mëngjesin e sotëm nga Policia e Elbasanit. Në pranga ka përfunduar shtetasi Artur Llupa,...

BE financon 110 milionë euro për ujë dhe kanalizime në Shqipëri

Bashkimi Europian po vendos në fokus jetën e qytetarëve në Shqipëri. Sektori i ujit e kanalizimeve do të jetë prioritar për BE në vitin...

Era e fortë në Vlorë, pezullohet për 24 orë lundrimi

Moti i keq ka pezulluar për 24 orë lundrimin në Portin e Vlorës. Për shkak të dallgëve dhe erës që arrinte deri në 15 m/s...