Era e fortë në Vlorë, pezullohet për 24 orë lundrimi

Moti i keq ka pezulluar për 24 orë lundrimin në Portin e Vlorës. Për shkak të dallgëve dhe erës që arrinte deri në 15 m/s...

Ish-kryeparlamentarja Jozefina Topalli: Vendi nuk ka as qeveri dhe as opozitë, Basha dhe Rama...

Ish kryeparlamentarja Jozefina Topalli, ndërsa ka komentuar zhvillimet aktuale në vend, përfshirë edhe protestën e opozitës, ka thënë se vendi  s’ka as Qeveri dhe...

Vrasja e Ivanoviç, reagon Rama: Akt qëllim keq, të vazhdojë dialogu

Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama ka reaguar me një shënim të shkurtër për vrasjen e politikanit serb Oliver Ivanoviç. ‘Keqardhje e thellë për tragjedinë e...

E rëndë/ Romela Begaj del pozitive për doping

Një lajm i keq është bërë publik për peshëngritësen tonë, Romela Begaj, e cila vetëm një muaj më parë u shpall kampion bote. Por, mësohet...

Dani: Beqajn ma prezantoi Shullazi në shtëpinë e tij

Është zhvilluar ditën e sotme gjyqi ndaj bandës së Emiljano Shullazit, ku radhën për tu marrë në pyetje e ka pasur Gilmando Dani. Ai ka...

Zbardhen dokumentet qeveria shqiptare prishi 4 kontrata me vlerën e 2 miiardë euro

Nëpërmjet një kërkesë zyrtare që i është dërguar kryeministrit Edi Rama, ish kreut të kuvendit, Ilir Metës si dhe Avokates së shtetit, lama Hiçkës,...

“E vranë, e vranë”! Konflikti në lokalin me muzikë tallava i Emiljano Boçit

Emiljano Boçi, i cili mbeti i vrare ne atentat te dielen ne mbremje ne Tirane, e njihej edhe me ermin Roland, kishte rreth 2...

Krimi i 2-fishtë në Vlorë, si ndodhi ngjarja

Teksa ditën e djelë në Tiranë një person mbeti i vdekur dhe një tjetër u plagos me armë zjari, në Vlorë mbrëmjen e së...

Shqipja gjuhë zyrtare në Maqedoni, Berisha: Kontributi i Ramës, aq sa i një mize...

Gjuha Shqipe është zyrtare prej disa ditësh në Maqedoni. Reagimet pas votimit në kuvendin maqedonas kanë qenë pozitive. Por duket se kryeministri i Shqipërisë, Edi...

“Gjaku nuk bëhet ujë”, Majko takon shqiptarët e Ukrainës: Pas 300 vitesh duhet të...

“Pas 300 vitesh duhet të vini në Shqipëri, për ta parë nga afër vendin tuaj të origjinës, i cili është kthyer në një destinacion...