Humanisti gjerman i hapë fermë bujqësore familjes nga Shqipëria

Pas dy vite e gjysmë qëndrimi në Gjermani, Agron dhe Liri Leka me tre fëmijët e tyre (vajza 9-vjeçare Drita dhe djemtë Mehmeti 8-,...

Ilir Meta ka një porosi për Zaevin

Presidenti shqiptar Ilir Meta në një intervistë për TV Korça ka folur për bashkëpunimin rajonal, me theks të veçantë me Maqedoninë. Ai ka përshëndetur...

Media franceze promovon turizmin shqiptar, qytetarët i numërojnë Ramës…

urizmi shqiptar vijon të tërheqë vëmendjen e mediave të huaja. “InfoMagazinë” në një shkrim për Shqipërinë ka vënë theksin në bukuritë e plazheve, natyrën...

FOTO/ Zbulohet ‘tradhëtari’ në rradhët e PS-së

Në mbledhjen e djeshme të Asamblesë Kombëtare të PS-së, Sekretari i Përgjithshëm socialist, Taulant Balla, foli për masat që do të merreshin ndaj njërit...

Ja si e ka planifikuar PS fitoren edhe në zgjedhjet e 2019-ës

2018 do të jetë një vit i rëndësishëm për të majtën, e cila ka nisur të skicojë fitoren për zgjedhet e ardhshme lokale që...

Pandeli Majko: Ja kush po na pengon që ta hapim kufirin me Kosovën

Ministri i Shtetit shqiptar për Diasporën, Pandeli Majko, bëri një deklaratë të fortë, duke zbuluar arsyen që e pengon lëvizjen e lirë mes Shqipërisë...

Vajza shqiptare nga Suedia kërkon prindërit e saj biologjikë pas 36 viteve

Tanja, është një vajzë shqiptare nga Peja e cila jeton dhe vepron në Suedi. Historia e saj plot emocion, tregon për një vajzë të...

Grabitja me dhunë në Korçë/Policia vendos shpërblim: Kush jep informacion…

Policia e Korçës ka vënë në dispozicion shumën prej 200.000 lekësh të reja, për çdo shtetas që mund të japë informacion të saktë mbi...

Mirditorët ishin gardianë të kushtetutës shqiptare

Gani Mehmetaj Mirditorët që e shkulën flamurin turk nga tokat shqiptare, prokuroria nuk guxon t' i zvarris nëpër gjyqe. Mirditorët duhet t'i vlerësojmë lartë për...

Basha: Vendi peng i krimit

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka zhvilluar nje takim me simpatizantë te qytetit te Fierit ne kuadër te themelimit te degës se këtij...