Del në treg telefoni që karikohet për 9 minuta, ja sa kushton

Iliria News Agency
Iliria News Agency

3 Mars, 2023

Kompania kineze e telefonave inteligjentë Realme prezantoi celularin e saj më të ri, i cili mund të karikohet plotësisht vetëm për 9 minuta dhe 30 sekonda.

Telefoni GT3 u shfaq për herë të parë në Kongresin Botëror të Telefonave në Barcelonë dhe kushton 649 dollarë, një çmim që nga kompania konsiderohet i përballueshëm nga një pjesë e madhe e njerëzve.

Realme nisi zgjerimin e aktivitetit të saj në Europë gjatë 3 viteve të fundit, por hasi në problem të mëdha për shkak të pandemisë së koronavirusit.

Synimi i saj kryesor është të rivalizojë Xiaomi dhe Oppo me teknologji dhe çmime më të ulëta.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

twitter

Twitter kërcënohet me një ndalesë nga BE

iphone-xs-photo-650x358

Konfirmohet zyrtarisht, modelet iPhone 16 Pro do të kenë ekrane më të mëdha

whatsapp-me-dy-funksione-qe-do-te-luftojne-lajmet-e-rreme_5c8fd06599e38

WhatsApp bën ndryshimin e ri

treni

Prezantohet treni super i shpejtë

kompjuter

Sa kohë i duhet një AI për të thyer një fjalëkalim?

elon-musk

Rritet përqindja e aprovimit të kërkesave për censurim nga qeveritë autoritare, arsyeja është kjo

google

Si të parandaloni Google që të fshijë profilin tuaj të vjetër?

PS playstation

Lajm i mirë për fansat e PlayStation – Sony po sjell një pajisje të re për lojtarët

elon-musk

SHBA lejon testimin e çipit në tru

INFO

NA NDIQ