Meta integron një chatbot të AI në mesazhet në Instagram

Picture of INA
INA

23/04/2024

Pse t’u dërgoni mesazh miqve tuaj kur mundeni me një bot? Njerëzit në mbarë botën e kanë vënë re opsionin e ri në Instagramin e tyre. Meta AI është chatbot i përgjithshëm i AI i kompanisë që mund t’u përgjigjet pyetjeve, të shkruajë poezi dhe të gjenerojë imazhe me një kërkesë të thjeshtë teksti. Kjo lëvizje nuk është befasuese. Meta prezantoi Meta AI në shtator 2023. Ai gjithashtu ka shtuar chatbot në produkte si Facebook Messenger dhe WhatsApp në muajt e fundit, kështu që integrimi në Instagram dukej si një hap logjik.

“Ndërveprimet tona gjeneruese të fuqizuara nga AI janë në faza të ndryshme zhvillimi. Po i testojmë publikisht me kapacitet të kufizuar”, tha zëdhënësi i kompanisë Meta. Kjo sugjeron që jo të gjithë e kanë këtë opsion në dispozicion. TechCrunch, i cili zbuloi për herë të parë lajmin, raportoi se Meta AI po shfaqet në shiritin e kërkimit të Instagram.

Mund të kërkoni nga chatbot përkufizimet e fjalëve, paratituj për disa histori me të cilat po punoni dhe të gjeneroni imazhe të qenve në skateboard.

Brenda robotit, Meta AI do t’ju tregojë gjithashtu një listë të gjatë të opsioneve të mundshme që mund t’i kërkoni robotit të bëjë.

TË FUNDIT
2 ditë
Facebook dhe Instagram “nën hetim” nga BE, krijojnë varësi te të miturit
4 ditë
Ndalohet një 19-vjeçar në Tetovë, ka shpërndarë materiale raciste dhe ksenofobike
4 ditë
Arrin GPT-4o: Ç’mund të bëjë modeli i ri i inteligjencës artificiale?
4 ditë
TikTok dallon përmbajtjen e krijuar nga Inteligjenca Artificiale
5 ditë
Çfarë është AI, si funksionon dhe për çfarë mund të përdoret?

ME TE LEXUARA

No data was found

LEXO MË SHUMË

rrjete sociale instagram facebook tik tok

Facebook dhe Instagram “nën hetim” nga BE, krijojnë varësi te të miturit

otwarcie-txt-uslugami-w-hakera

Ndalohet një 19-vjeçar në Tetovë, ka shpërndarë materiale raciste dhe ksenofobike

chat-gpt

Arrin GPT-4o: Ç’mund të bëjë modeli i ri i inteligjencës artificiale?

tik tok

TikTok dallon përmbajtjen e krijuar nga Inteligjenca Artificiale

Inteligjenca artificiale AI

Çfarë është AI, si funksionon dhe për çfarë mund të përdoret?

tik tok

Tiktok etiketon përmbajtjet AI, çfarë do të ndodhë me prodhimet e gjeneruara prej saj?

google

Të është vjedhur telefoni, Google ka një zgjidhje për ju për ta gjetur atë

iphone dyqan

​iPhone 16 Pro pritet të sjellë katër veçori të reja të kamerës

Apple-1

Apple në bisedim me OpenAl që të integrojë ChatGPT-në në iPhone

INFO

NA NDIQ