Demiri drejtuar funksionarëve të BDI-së: Mos u merrni me Tetovën, janë qytetarët ata të cilët vlerësojnë punën e Bilall Kasamit

Picture of Iliria News Agency
Iliria News Agency

10/02/2022

Nënkryetari i Lëvizjes BESA Abdush Demiri nëpërmjet një statusi në profilin e tij në Facebook ka sulmuar funksionarët e BDI-së të cilët mundohen të thumbojnë kryetarin e Tetovës Bilall Kasami duke marrë guxim sipas Demirit të flasin dhe të sygjerojnë se çka duhet të bëjë Bilall Kasami.
Për më shumë, ja postimi i plotë i Demirit:

Edhe për skaj gjendjes së mjerueshme që e katandisën Tetovën pikërisht këta funksionerët e përjetshëm të BDI së ende marrin guxim të flasin dhe të sygjerojnë se çka duhet të bëjë ose mos bëjë kryetari i Tetovës.
Qytetarët e Tetovës e “çliruan” Tetovën nga kthetrat funksionerëve zhvatës, janë qytetarët ata të cilët do të vlerësojnë punën e mëtutjeshme pasi që Bilall Kasami bashkmenaxhon me qytetarët në mënyrë transparente.

Ju të BDI së shiqoni jepni spjegime dhe llogaridhënie për digasterët tuaj se çka keni bë për qytetarët shqiptar, përse po paguajnë fatura maramendëse të rrymës elektrike, përse gjithë këto vite në pushtet asgjë skeni bë për rastet e montuara politike, dhe jeni pikërisht ju përgjegjës për shpërnguljen masive të të rrinjve.
Dhe për fund, ju sugjeroj mos merreni me Tetovën, shiqoni merni guximin dhe publikoni ju kontratat në Ministrinë e Ekonomisë për gjithë këto vite që menaxhoni me të, në mënyrë që të jeni më transparent dhe qytetarët të informohen më drejtë.

#jeni mësuar gjithnjë me mjalt

TË FUNDIT
4 orë
Paguan mbi 900€ për ‘ultra all-inclusive’, pas një dite “Sharr Travel” i njofton se oferta ishte me mëngjes dhe darkë
4 orë
Resul Ademi,19 vjeçari nga Nikushtaku që humbi jetën në aksident trafiku
5 orë
Taravari: Nëse do të mbaheshin zgjedhje të parakohshme lokale, jo vetëm Gostivarin por edhe Sarajin do ta fitonim
5 orë
‘Dorëzohet’ Mickoski: Betimin do ta bëj me emrin kushtetues
7 orë
Arrestohen dhjetë persona pas përleshjes masive në Karposh dhe në Qendrën Klinike

ME TE LEXUARA

10 orë
Tetovë, në fund të muajit nis vendosja e semaforëve në bulevardin “Bllagoja Toska”
19 orë
Mumiet e fshatit Likovë, rasti i rrallë në vendin tonë dhe më gjerë
12 orë
Thaçit dhe Veselit u vazhdohet paraburgimi
10 orë
Spasovski ja çfarë thotë për Qeverinë e re VMRO-VLEN-ZNAM
19 orë
Milloshoski: LSDM dhe BDI kanë lënë një buxhet me një nivel shumë të ulët
12 orë
Dorëzohet në Kuvend përbërja e re e Qeverisë, pritet caktimi i seancës

LEXO MË SHUMË

IMG_3310

Paguan mbi 900€ për ‘ultra all-inclusive’, pas një dite “Sharr Travel” i njofton se oferta ishte me mëngjes dhe darkë

Screenshot_2024-06-19-00-12-33-792_com.facebook.katana-edit

Resul Ademi,19 vjeçari nga Nikushtaku që humbi jetën në aksident trafiku

Arben Taravari

Taravari: Nëse do të mbaheshin zgjedhje të parakohshme lokale, jo vetëm Gostivarin por edhe Sarajin do ta fitonim

Mickoski

‘Dorëzohet’ Mickoski: Betimin do ta bëj me emrin kushtetues

MVR-polici-a-1-750x430-1-1

Arrestohen dhjetë persona pas përleshjes masive në Karposh dhe në Qendrën Klinike

IMG_3305

Nga shtatori shtrenjtime ekstreme të çmimeve të shërbimeve noteriale

dacic

Daçiq bën thirrje për anulimin e festivalit “Mirëdita, dobar dan” në Beograd

Oliver spasovski

Spasovski ja çfarë thotë për Qeverinë e re VMRO-VLEN-ZNAM

tetova

Tetovë, në fund të muajit nis vendosja e semaforëve në bulevardin “Bllagoja Toska”

INFO

NA NDIQ