Drejtori i Endokrinologjisë nuk i frikësohet shkarkimit: E dimë se pozicioni ynë është i përkohshëm

INA
INA

6 Qershor, 2023

Në pyetjen e gazetares së TV21 lidhur me vendimet e shkarkimit të drejtorëve, për të cilët ministri Fatmir Mexhiti thotë se nuk po kryejnë detyrën, si dhe nëse ka frikë për detyrën e tij, drejtori i Klinikës së Endokrinologjisë, Dr. Argjent Muça, theksoi se kjo nuk e tremb.

Ai thotë se kjo mund të ndodhë në çdo moment nëse ka gabim nga ana e tyre.

“Ministrja duhet të ndërmarrë hapa, ne jemi mjekë dhe dihet që kjo është një detyrë e përkohshme, por si mjek do ta kryejmë punën tonë sa të jemi gjallë”, thotë Muça.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

IMG_5660

Dega e Alternativës në Tetovë zgjodhi kryetarin e ri

IMG_5658

Muhamed Lala zgjidhet kryetar i FRASH – Tetovë

IMG_5646

Pas publikimit të pamjeve, reagon kryeministri Kurti – ka këtë mesazh!

shaip kamberi

Kamberi reagon pas sulmit ndaj një familje shqiptare në Medvegjë

medvegja

“Këndonin këngë nacionaliste”- Serbët sulmojnë me gurë e mjete të rënda shtëpinë e shqiptarit në Medvegjë (FOTO)

greqi policia

Tronditet Selaniku, goditet me thikë një 19-vjeçare shqiptare në një park të qytetit

Enver Bytyqi

Bytyçi: Takimi sekret në New York me Vuçiqin tri ditë para sulmit, Ja pse duan KFOR ta marr kontrollin në veri

IMG_20231001_191904

Klubi “Bashkimi2002” nga Kumanova shkëlqen në turneun ndërkombëtar, 8 medalje të arta

IMG_5650

Sveçla: Kemi dëshmi se Serbia e organizoi sulmin në Banjskë – Kishte qëllim aneksimin e veriut të Kosovës

INFO

NA NDIQ