FOTO/Dua Lipa shkëlqen në Met Gala 2023 me gjerdanin 100 karatësh, me vlerë mbi 30 milionë dollarë

Iliria News Agency
Iliria News Agency

2 Maj, 2023

Të gjithë sytë ishin te këngëtarja me prejardhje nga Kosova, Dua Lipa teksa ajo mbërriti në tapetin e kuq të Met Gala 2023.

Si një nga bashkë-prezantueset e eventit të mbrëmjes së 1 majit- që nderon ekspozitën e re të Muzeut Metropolitan të Artit, “Karl Lagerfeld: Një linjë bukurie” – Lipa duhej të jepte një pamje magjepsëse dhe si gjithmonë ylli shqiptar nuk zhgënjeu.

Ajo kishte veshur një fustan ballore ngjyrë kremoze dhe me disa qepje ngjyrë të zezë nga Chanel, të njëjtin dizajn që Claudia Schiffer veshi për koleksionin e modës së vjeshtës 1992.

Por zgjedhja e aksesorëve të saj – veçanërisht, ai gjerdan me diamant që bie në sy – ka një histori interesante.

Siç ka raportuar revista e modës, Vogue, diamanti i bardhë Legendary është mbi 100 karat dhe i bën homazh formës së diamantit ikonik të verdhë Tiffany nëpërmjet prerjes së tij pothuajse identike me jastëk. Sipas etiketës, diamanti i ri i bardhë është me ngjyrë D, përmban 82 aspekte dhe është marrë me përgjegjësi nga Botsvana.

Diamanti origjinal Tiffany i verdhë 128,54 karatësh ishte gjetur në vitin 1977 në minierat e diamantit Kimberley të Afrikës së Jugut, dhe që atëherë është bërë një nga pjesët më të famshme të Tiffany (në vitin 2019, vlera e tij u vlerësua në 30 milionë dollarë).

Vetëm katër gra kanë veshur diamantin origjinal Tiffany. Socialite Mary Whitehouse ishte e para që e veshi atë në një ballo për kompaninë e bizhuterive në vitin 1957.

https://www.facebook.com/IliriaNewsAgency/posts/635168935294873

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

policia-714x420

Karikator arme në tualetin e shkollës në Hasanbeg!

dea krsit]

Tha se është në një marrëdhënie me Kristin, Dea sqaron deklaratën e saj

84EB5BB2-30BF-4D84-8C0F-4C5B7D3AB0C1

Eskalon situata, Bledi Mane degradon me fjalor banal ndaj Nita Latifi në emision

BLINKEN

SHBA me dy kërkesa për Serbinë, a do ta dëgjojë Vuçiq?

Ursula-von-der-Leyen

Von der Leyen: Valët goditëse të agresionit të Putinit kanë arritur në Ballkanin Perëndimor

Albin-Kurti1

Mbaron takimi Kurti-Borrell-Lajçak, Kryeministri jep rrugëzgjidhje për veri

edi-rama-bruksel

Rama: Ushtria serbe në kufi të Kosovës ka fuqi të barabartë me zero

beatrix

Mbesa e Deçanit që po i vë “flakën” Instagramit

kfor leposaviq zvecan

Kreu i komunës së Leposaviçit prej 50 orësh në zyrë

INFO

NA NDIQ