Dy marinadat më të mira për skarën më të shijshme

Picture of INA
INA

02/06/2023

Klasike dhe pikante, dhe mishi do të jetë krejtësisht i butë dhe i lëngshëm

Marinadë klasike

Përbërësit:

▪ 100 ml vaj luledielli,
▪ 100 ml vaj ulliri,
▪ 100 ml uthull molle,
▪ 2 lugë kripë,
▪ 2 thelpinj hudhre,
▪ 1 lugë piper,
▪ 1 lugë e vogël spec të bluar,
▪ 1 qepë.

Përgatitja:

Prisni imët qepën dhe hudhrën dhe vendosini në një enë të thellë. Shtoni të dyja llojet e vajit, uthullës dhe erëzave në enën me qepën dhe më pas përzieni të gjitha.

Zhytni copat e mishit në masën që e përftuar dhe vendosini në një enë të madhe dhe në fund vendoseni edhe mishin me marinadën e mbetur dhe mbulojeni. Lërini të paktën katër orë në frigorifer tani.

TË FUNDIT
2 muaj
Tavë me mish pule dhe me speca për të gjitha kohët: Gjellë për sofrat më solemne!
3 muaj
Receta e vjetër për Rahat-llokume: Gatuhen për 15 minuta!
3 muaj
Lavash në mënyrën turke: Simitet e njohura sipas recetës së sulltaneshës Mihrimah
4 muaj
Recetë italiane: Kështu gatuhet pica Calzone klasike!
4 muaj
Kërpudha të mbushura kreshmore: Racion interesant, i shijshëm dhe i lehtë!

ME TE LEXUARA

No data was found

LEXO MË SHUMË

tave pule

Tavë me mish pule dhe me speca për të gjitha kohët: Gjellë për sofrat më solemne!

llokum

Receta e vjetër për Rahat-llokume: Gatuhen për 15 minuta!

simite gatim buke miell

Lavash në mënyrën turke: Simitet e njohura sipas recetës së sulltaneshës Mihrimah

pizza-pica

Recetë italiane: Kështu gatuhet pica Calzone klasike!

kepurdha ushqim dietal

Kërpudha të mbushura kreshmore: Racion interesant, i shijshëm dhe i lehtë!

torte torta

Toptha energjie nga çokollata me lajthi dhe fara lulëkuqeje

kacamak me kerpurdha

Kaçamak me kërpudha: Përgatitet për 20 minuta

supe

Çorba shtëpiake nga mishi i pulës sipas recetës së gjysheve tona

Arra

A harroni shpejt? Arrat dhe rozmarina ju vijnë ndihmë

INFO

NA NDIQ