Elektrodistribuimi publikoi hartë interaktive të kapacitetit të trafostacioneve për lidhjen e sistemeve fotovoltaike

ina-online
ina-online

19/03/2024

Elektrodistribuimi, për të gjithë prodhuesit distributiv të interesuar, në faqen e saj www.elektrodistribucija.mk ka vënë në dispozicion një hartë interaktive ku është pasqyruar kapaciteti aktual i trafostacioneve të tensionit të lartë për lidhje të sistemeve fotovoltaike.

Që tani e tutje, të gjithë të interesuarit kanë mundësi që në çdo kohë të kontrollojnë gjendjen e kapaciteteve të disponueshme në sistemin elektrodistributiv, si dhe gjendjen e përmbushjes së kapaciteteve, duke marrë parasysh dhe të gjithë prodhuesit potencial me procedura të inicuara për lidhje në rrjetin distributiv.

Harta përmban gjithashtu informacione të tjera të detajuara në lidhje me vendndodhjet e trafostacioneve, të dhëna për fuqinë totale të transformatorëve të instaluar brenda trafostacionit, përqindjen e përmbushjes së trafostacionit në momentin e përditësimit të të dhënave për prodhuesit distributiv që veçmë janë të lidhur në sistemin distributiv dhe përqindjen e përmbushjes së trafostacionit për prodhuesit distributiv që tashmë kanë filluar procedurën për: urbanizimin, kanë kërkesë për leje ndërtimi ose kanë parashtruar kërkesë për lidhje në sistemin distributiv të energjisë elektrike.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

ministria-e-kultures-

VIDEO/ 3000 punonjës pa paga, protestë para Ministrisë së Kulturës

ASH

ASH: Mickoski konfirmoi se po përgatitet një front anti BE dhe NATO

kandidatet president maqedoni zgjedhjet

Edhe 4 ditë deri në përfundim të fushatës për zgjedhjet presidenciale, ja çfarë premtojnë e për çfarë akuzojnë kandidatët

Mickoski

Mickoski premton pajtimin dhe bashkimin kombëtar maqedonas

FILIPCE-768x507-1

Filipçe: VMRO-DPMNE i gënjen qytetarët! Misajllkovski: Jam optimist për zgjidhje më të mirë për BE

fatmir besimi

Besimi: Deri në vitin 2028 paga mesatare 900-1000 euro

vankovska

Vankovska: Nuk mjaftohemi me një kolltuk dhe një pozicion, ne kemi një kauzë

Pendarovski Siljanovska

Pendarovski: Kam treguar se çfarë do të thotë të jesh president i të gjithë qytetarëve

Gordana Siljanovska Davkova

Siljanovska: Në zgjedhje vendoset nëse Maqedonia do të jetë pro-evropiane

INFO

NA NDIQ