Facebooku dërgoi automatikisht kërkesa për miqësi, si ta shikoni a ka ndodhur edhe me ju

INA
INA

14 Maj, 2023

Shumë njerëz në mbarë botën janë ankuar për të njëjtin problem – shumë kërkesa për miqësi nga njerëz të panjohur dhe të njohur. Por ky nuk është problemi më i madh – qindra njerëz e kuptuan se personit në profilin e të cilit po shikonin ose një personi krejtësisht të rastësishëm iu dërgua një kërkesë për miqësi nga vetë Facebook.

Meta, kompania që zotëron Facebookun, ka njoftuar zyrtarisht se ka rregulluar gabimin “në lidhje me një përditësim të fundit të aplikacionit që shkaktoi dërgimin e gabuar të disa kërkesave për miqësi në Facebook”.

“Ne e parandaluam që kjo të ndodhte dhe kërkojmë ndjesë për çdo shqetësim”, thuhet në reagim.

Ekziston një mënyrë e shpejtë për të kontrolluar nëse vetë Facebook i ka dërguar një kërkesë personit, profilin e të cilit keni parë.

Hyni në menu dhe klikoni tek opsioni connections dhe pastaj u del opsioni sent friend requests.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

word pres

WordPress po bëhet me mjet AI, ku ndihmon përdoruesit për të gjeneruar si dhe për të edituar tekste

whatsapp-main-600x360

WhatsApp ‘nxjerr’ nga loja AirDrop, vjen me ndryshimin e madh

Apple-1

Lansimi i fundit i Apple mund të çojë në inovacion e izolim

sulmohet-bursa-kriptografike-coinmama-450-mije-perdorues-te-prekur_5c687ba63612e

Pas Binance, paditet edhe Coinbase

microsof

Microsoft do të paguajë 20 milionë dollarë, akuzohet se shkeli privatësinë e fëmijëve

bateri

Karikoni telefonin tuaj nëpër lokale? Arsyeja pse nuk duhet ta bëni më

Apple-1

Apple e prezanton MacBook Air-in me madhësi prej 15 inçësh

kufjet-wireless-te-apple-jane-te-pariparueshme_5c9e57f3ee72f

Apple prezanton kufjet e gjeneratës së re, kushtojnë 3499 Dollarë

whatsapp-1100x620-1-600x360-1

Pse grupet e WhatsApp-it i bëjnë keq shëndetit tonë

INFO

NA NDIQ