Fillojnë punimet për ndërtimin e Gjimnazit në Kumanovë (dokument)

Picture of INA
INA

16/04/2024

Punimet për ndërtimin e Gjimnazit “Sami Frashëri” në Kumanovë filluan sot, njofton agjencia e lajmeve INA.

Objekti i ri do të ndërtohet shumë pranë Fakultetit të Administratës së Biznesit në Kumanovë.

Realizimin e punimeve, të cilat do të zgjasin 16 muaj, e ka marrë përsipër kompania vendore “Hoxha”. (INA)

TË FUNDIT
7 orë
Andonovski: Nuk do të luhet më futboll nëpër ministri, institucionet e udhëhequra nga BDI janë në prag të kolapsit
7 orë
Allen: Jemi të zhgënyer nga Siljanovska, do të shohim nëse qeveria do t’i respektojë marrëveshjet ndërkombëtare!
11 orë
Mexhiti: Për qeverinë e re janë duke negociuar fituesi me fituesin
12 orë
Taravari: Po vjen koha e profesionistëve! Po vjen koha që të respektohet aftësia e secilit!
13 orë
Cilat resorë do t’i udhëheqë VLEN? Flet Taravari dhe Andonovski nga VMRO

ME TE LEXUARA

15 orë
Kina synon të shtrijë ndikimin politik në Maqedoninë e Veriut përmes ekonomisë
7 orë
Andonovski: Nuk do të luhet më futboll nëpër ministri, institucionet e udhëhequra nga BDI janë në prag të kolapsit
15 orë
Kurti: SHBA - aleate, mike e partnere historike (VIDEO)
1 ditë
VIDEO/ Usyk kampion i padiskutueshëm, fiton ndeshjen e madhe ndaj Furyt
15 orë
Në gjimnazin e Ohrit nuk ka paralele në shqip
21 orë
“Bolton News”: Shqipëria mes destinacioneve më të mira dhe miqësore me buxhetin
15 orë
Nesër vijojnë bisedimet mes VMRO-DPMNE dhe VLEN, në tryezë "kulaçi qeveritar"?

LEXO MË SHUMË

stefan andonovski

Andonovski: Nuk do të luhet më futboll nëpër ministri, institucionet e udhëhequra nga BDI janë në prag të kolapsit

elizabet liz alen allen

Allen: Jemi të zhgënyer nga Siljanovska, do të shohim nëse qeveria do t’i respektojë marrëveshjet ndërkombëtare!

izet mexhiti

Mexhiti: Për qeverinë e re janë duke negociuar fituesi me fituesin

arben taravari

Taravari: Po vjen koha e profesionistëve! Po vjen koha që të respektohet aftësia e secilit!

qeveria

Cilat resorë do t’i udhëheqë VLEN? Flet Taravari dhe Andonovski nga VMRO

mickoski

Mickoski pas rivotimit pret 62 deputetë, ja çka paralajmëron

Jorgos Gerapetritis

Gerapetritis: Marrëveshja e Prespës duhet të respektohet

stefan andonovski

Qeveria e re/ Andonovski për REL: Synojmë shumicën prej 2/3 në Kuvend!

vmro vlen

Nesër vijojnë bisedimet mes VMRO-DPMNE dhe VLEN, në tryezë “kulaçi qeveritar”?

INFO

NA NDIQ