Finalja e Kupës FA, sot përballen Man City dhe Man United

Picture of INA
INA

03/06/2023

Sot do të zhvillohet finalja e madhe e Kupës FA. Për trofeun e çmuar do të “luftojnë” Manchester City dhe Manchester United.

Përballja finale mes rivalëve lokalë do të zhvillohet nga ora 16:00, në stadiumin “Wembley” të Londrës, shkruan Gazeta Express.

Skuadra e drejtuar nga Pep Guardiola në këtë ndeshje do të hyjë si kampion i Anglisë, teksa synon të “rrëmbej” edhe trofeun e Kupës FA.

Vlen të përmendet se “Qytetarët” janë në rrugë për suksesin e tyre historik, për të fituar tripletën, pasi javën e ardhshme do të zhvillojnë edhe finalen e Ligës së Kampionëve, ndaj Interit.

Në anën tjetër, Man United synon që ta mbyllë sezonin me trofeun e dytë – pasi më herët e kanë fituar Kupën e Ligës

“Djajtë e Kuq” e kanë fituar 12 herë trofeun e Kupës FA. Ndërsa, rivalët e tyre gjashtë herë.

TË FUNDIT
2 orë
Ky flamur ka çartur mediumin serb, kjo ndodhi në ndeshjen Itali – Shqipëri, mbi 50 mijë shqiptarë (FOTO)
10 orë
Bajrami ia theu rekordin rusit, goli i shqiptarit më i shpejti në historinë e Kampionatit Evropian
10 orë
Gjimshiti flet hapur pas ndjeshjes, çfarë nuk shkoi mirë?
11 orë
Selektori i Italisë: Duhej ta kishim ndëshkuar më shumë Shqipërinë
11 orë
Sylvinjo i zhgënjyer nga humbja, por thotë se Kombëtarja ende ka për të bërë

ME TE LEXUARA

20 orë
Nga Broja e Asllani te Ramadani e Abrashi – vlera e futbollistëve të Shqipërisë
11 orë
Selektori i Italisë: Duhej ta kishim ndëshkuar më shumë Shqipërinë
18 orë
Zvicra mposhti hungarezët, Shaqiri rezervist
10 orë
Gjimshiti flet hapur pas ndjeshjes, çfarë nuk shkoi mirë?
18 orë
Ja kush do ta fitojë ndeshjen Itali-Shqipëri sipas sondazhit të UEFA-s
10 orë
Bajrami ia theu rekordin rusit, goli i shqiptarit më i shpejti në historinë e Kampionatit Evropian
1 ditë
Gjimshiti: “Kemi lindur në shtete të tjera, por në shtëpi ndiqnim zakonet dhe traditat shqiptare”
17 orë
Strugani i famshëm me shqiponjën në fytyrë ndezë atmosferën në Dortmund (FOTO)

LEXO MË SHUMË

shqiptaret plisa tifozet kuq e zi

Ky flamur ka çartur mediumin serb, kjo ndodhi në ndeshjen Itali – Shqipëri, mbi 50 mijë shqiptarë (FOTO)

bajrami

Bajrami ia theu rekordin rusit, goli i shqiptarit më i shpejti në historinë e Kampionatit Evropian

Berat-GJimshiti-82828-780x470

Gjimshiti flet hapur pas ndjeshjes, çfarë nuk shkoi mirë?

spaleti

Selektori i Italisë: Duhej ta kishim ndëshkuar më shumë Shqipërinë

sylvinjo silvinjo

Sylvinjo i zhgënjyer nga humbja, por thotë se Kombëtarja ende ka për të bërë

bajrami

Bajrami: Është një ëndërr të luaj për Shqipërinë, Italia ekip i madh

bajrami gol

Kuqezinjtë munden me përmbysje nga Italia

bajrami

Italia në epërsi në pjesën e parë, Shqipëria e para tundi rrjetën

Goli i Bajramit ndaj Italisë, më i shpejti në histori të Evropianeve (VIDEO)

INFO

NA NDIQ