Funksionarë dhe anëtarë dege e braktisin Alternativën në Kumanovë, kalojnë te ASH-ja

Iliria News Agency
Iliria News Agency

15/02/2023

Deputeti i Aleancës për Shqiptarët në zonën e Kumanovës, Ilmi Aziri, bën me dije se një pjesë e funksionarëve të Alternativës në Kumanovë i janë bashkuar Aleancës për Shqiptarët. Së bashku me këta funksionarë, këtij subjekti politik i janë bashkuar edhe nëndega Dardania, bën me dije deputeti Aziri.

“Mirëardhshi në Aleancë! Funskioner të degës së Alternativës Kumanovë dhe nëndega Dardania i bashkohen Aleancës për Shqiptarët. Sonte në zyrën e ASH Kumanovë, degës së Aleancës për Shqiptarët ju bashkuan disa funksionar të degës së Alternativës si dhe nëndega Dardania, ku u mirërpiten nga udhëheqsia e degës së ASH-së. Disa nga figurat kyçe të degës së Alternativës që vendosën ti bashkohen subjektit tonë politik janë:Aziz Kurtishi zëvendëskryetar i degës së Alternativës Xhemaledin Nexhipi anëtar i degës së AlternativësProfesor i ekonomisë ,ish drejtor i IP Shtëpia e Pleqve, udhëheqës i njësisë për revizion në Kuvendin e RMV.Idriz Emini anëtar i kryesisë së degës KumanovëFersan Sejfuli anëtar i kuvendit të degës Beadin Kurtishi- nënkryetar nëndega LumiFatmir Kurtishi- anëtar nëndega LumiSi dhe anëtar e funskioner tjerë nga nëndega Dardania. Mirëse erdhet dhe na priftë e mbara në rrugëtimin tonë të përbashkët politik.”- shkruan Aziri në fejsbuk.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

vucic un

Vuçiq dhe përfaqësuesi rus ankohen për të mbijetuarat e luftës që Osmani i mori në seancë

shiu shkup

Nesër valë e lagësht me erë të fuqishme dhe reshje mbi 20 litra në metër katror

vucic okb

VIDEO/Reagimi i Vuçiqit kur Osmani flet për Fahrije Hotin, Vasfije Krasniqin, Elhame Muçollin e Shyhrete Tahirin

policia-tetoves-spb-mpb

SPB Tetovë i përgjigjet Lëvizjes Besa për akuzat

vjosa osmani okb un

Osmani në KS të OKB-së: Elhame Muqolli ishte vetëm 14-vjeçe kur forcat serbe vranë dhe dogjën 53 civilë

Kongresi Senati Amerikan SHBA

Në ankth për Ballkanin, SHBA-ja aspiron angazhim të shtuar

lindita ahmeti

ITSHKSH përkujtoi studiuesen Lindita Ahmeti

vucic kurti

Vuçiq ankohet në OKB: punët e Maqedonisë së Veriut s’i pengon Serbia, por Albin Kurti

vucic un

Vuçiqi vazhdon me ”përalla”, pretendon se shtypja ndaj serbëve në Kosovë është shtuar

INFO

NA NDIQ