Funksionarë dhe anëtarë dege e braktisin Alternativën në Kumanovë, kalojnë te ASH-ja

Iliria News Agency
Iliria News Agency

15 Shkurt, 2023

Deputeti i Aleancës për Shqiptarët në zonën e Kumanovës, Ilmi Aziri, bën me dije se një pjesë e funksionarëve të Alternativës në Kumanovë i janë bashkuar Aleancës për Shqiptarët. Së bashku me këta funksionarë, këtij subjekti politik i janë bashkuar edhe nëndega Dardania, bën me dije deputeti Aziri.

“Mirëardhshi në Aleancë! Funskioner të degës së Alternativës Kumanovë dhe nëndega Dardania i bashkohen Aleancës për Shqiptarët. Sonte në zyrën e ASH Kumanovë, degës së Aleancës për Shqiptarët ju bashkuan disa funksionar të degës së Alternativës si dhe nëndega Dardania, ku u mirërpiten nga udhëheqsia e degës së ASH-së. Disa nga figurat kyçe të degës së Alternativës që vendosën ti bashkohen subjektit tonë politik janë:Aziz Kurtishi zëvendëskryetar i degës së Alternativës Xhemaledin Nexhipi anëtar i degës së AlternativësProfesor i ekonomisë ,ish drejtor i IP Shtëpia e Pleqve, udhëheqës i njësisë për revizion në Kuvendin e RMV.Idriz Emini anëtar i kryesisë së degës KumanovëFersan Sejfuli anëtar i kuvendit të degës Beadin Kurtishi- nënkryetar nëndega LumiFatmir Kurtishi- anëtar nëndega LumiSi dhe anëtar e funskioner tjerë nga nëndega Dardania. Mirëse erdhet dhe na priftë e mbara në rrugëtimin tonë të përbashkët politik.”- shkruan Aziri në fejsbuk.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Polici-a-2-750x430

Punëtori nga Shqipërie humb jetën gjatë punës në një objekt ndërtimi në Çair

nexhmedin-spahiu

Spahiu: Nëse Serbia e pushton Veriun nuk ka më ujë e as rrymë për Kosovën

fatmir mexhiti

Ministri Mexhiti mori mbështetjen e kryeministrit për heqjen e drejtorëve ekonomikë

zvicer vevey policia vrasje

Zvicër, vritet nëna e katër fëmijëve në banesën e saj

Erdogan Kilicdaroglu

Turqia zgjedh mes Erdoganit dhe Kilicdaroglut – gjithçka që duhet të dini për zgjedhjet presidenciale

1_edward-joseph-487x365

Joseph: Problemet në veri të Kosovës i zgjidhin katër shtete të NATO-s

tina turner ervin

Tina Turner ka lënë pasuri 250 milionë euro, ja kush e trashëgon?

messi-ronaldo

Messi parakalon Ronaldon dhe shkruan historinë!

ritchie-torres

Kongresmeni Torres del kundra Blinken për Kosovën: “Zhgënjyese që Sekretari Blinken sulmoi publikisht një aleat të Amerikës”

INFO

NA NDIQ