Gashi premton 500 milionë euro për infrastrukturën e Likovës

Picture of INA
INA

19/04/2024

Gjatë natës së mbrëmshme aktivitetet e koalicionit VLEN janë mbajtur në
Komunën e Likovës. Me këtë rast, kryetari i parisë Alternativa, Afrim
Gashi ka premtuar një rregullim të infrastrukturës në këtë komunë.

Ai ka thënë se nuk ka logjikë të flitet për gjera të tjera, kur këtij
vendi i mungojnë gjerat elementare.

“Nuk ka kuptim që ata ende të vijnë këtu e të flasin për UÇK-në, për
dëshmorët, për veteranët e invalidët, ndërsa secili fshat ka mungesë
uji, mungesë dritash, mungesë asfalti e mungesë kanalizimi. Prandaj,
obligimi ynë është që në qeverinë e ardhshme të ndajmë 500 milionë euro
nga buxheti shtetëror dhe njëherë e përgjithmonë ta mbyllim temën e
infrastrukturës edhe për zonën e Likovës”.

Tutje kryetari i Alternativës ka thënë se ndryshimi për qytetarët do të
vije vetëm për mes një kodi.

“Të dashur të pranishëm, nëse këtë që e thashë dëshirojmë ta bëjmë
realitet, ekziston vetëm një kod dhe ky është numri 6. Më 24 prill ky
kod e hap derën që Taravari të shkojë në raundin e dytë, ndërsa kur Dr.
Arbeni të fitojë, 8 maji do të jetë një mundësi që secili të festojë.
Ju faleminderit e mirupafshim në fitoren e madhe!”. (INA)

TË FUNDIT
44 minuta
Andonovski: Nuk do të luhet më futboll nëpër ministri, institucionet e udhëhequra nga BDI janë në prag të kolapsit
49 minuta
Allen: Jemi të zhgënyer nga Siljanovska, do të shohim nëse qeveria do t’i respektojë marrëveshjet ndërkombëtare!
4 orë
Mexhiti: Për qeverinë e re janë duke negociuar fituesi me fituesin
6 orë
Cilat resorë do t’i udhëheqë VLEN? Flet Taravari dhe Andonovski nga VMRO
6 orë
Mickoski pas rivotimit pret 62 deputetë, ja çka paralajmëron

ME TE LEXUARA

9 orë
Qeveria e re/ Andonovski për REL: Synojmë shumicën prej 2/3 në Kuvend!
9 orë
Gerapetritis: Marrëveshja e Prespës duhet të respektohet
6 orë
Mickoski pas rivotimit pret 62 deputetë, ja çka paralajmëron
14 orë
Ministria e Arsimit injoron me zero denarë dy universitetet shqiptare për zhvillimin e resurseve laboratoroike
6 orë
Cilat resorë do t’i udhëheqë VLEN? Flet Taravari dhe Andonovski nga VMRO
14 orë
Maqedoni e Veriut, më 22 maj rivotime në disa qendra votimi
4 orë
Mexhiti: Për qeverinë e re janë duke negociuar fituesi me fituesin
14 orë
Më 23 maj Siljanovska Davkova do ta realizojë vizitën e parë jashtë vendit

LEXO MË SHUMË

stefan andonovski

Andonovski: Nuk do të luhet më futboll nëpër ministri, institucionet e udhëhequra nga BDI janë në prag të kolapsit

elizabet liz alen allen

Allen: Jemi të zhgënyer nga Siljanovska, do të shohim nëse qeveria do t’i respektojë marrëveshjet ndërkombëtare!

izet mexhiti

Mexhiti: Për qeverinë e re janë duke negociuar fituesi me fituesin

qeveria

Cilat resorë do t’i udhëheqë VLEN? Flet Taravari dhe Andonovski nga VMRO

mickoski

Mickoski pas rivotimit pret 62 deputetë, ja çka paralajmëron

Jorgos Gerapetritis

Gerapetritis: Marrëveshja e Prespës duhet të respektohet

stefan andonovski

Qeveria e re/ Andonovski për REL: Synojmë shumicën prej 2/3 në Kuvend!

vmro vlen

Nesër vijojnë bisedimet mes VMRO-DPMNE dhe VLEN, në tryezë “kulaçi qeveritar”?

kina

Kina synon të shtrijë ndikimin politik në Maqedoninë e Veriut përmes ekonomisë

INFO

NA NDIQ