Guardiola reagon pas hetimeve të Cityt nga Premier Liga

Iliria News Agency
Iliria News Agency

06/02/2023

Trajneri i Manchester City, Pep Guardiola ka reaguar pas hetimeve të Premier Ligës për ekipin e tij.

Sot Premier Liga nxori një deklaratë teksa njoftoi që kanë hapur një hetim ndaj Man City, pasi sipas tyre ata kanë bërë një numër të madh të shkeljeve në ligën angleze.

“Në përputhje me Rregullën W.82.1 të Premierligës, Premier League konfirmon se ka referuar sot një numër shkeljesh të supozuara të Rregullave të Premier League nga Klubi i Futbollit i Manchester City (Klubi) tek një Komisioni sipas Rregullit W.3.4 të Premier League”, thuhet në deklaratë.

Nëse një gjë e tillë dëshmohet atëherë Man City mund të dënohen me zbritje të pikëve, apo edhe më keq me përjashtim nga Premier Liga.

Së fundmi në lidhje me situatën e krijuar ka reaguar edhe trajneri, Pep shpreh se ka besim në klubin e tij.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

xavi

​Xavi kapet sërish me arbitrat: E panë të gjithë, është turp

Bellingam Real Barca

Reali i Madridit i palodhur! Triumfon në limite ndaj Barcelonës

struga trim lum

Fiton Struga, Shkëndija humb, Shkupi vetëm barazim

griezman

Atletico blindon liderin e skuadrës, drejt rinovimit me sulmuesin

de jong

Lëndimi i tretë në të njëjtin vend, De Jong nuk do të luajë këtë sezon me Barcelonën

Bernardo Silva 2

Real Madrid ndërhyn në merkaton e Barçës, madrilenët tentojën lojtarin e Cityt

anceloti

Ancelotti flet për golin e papranuar të Yamal dhe penalltinë e Vazquez

fc shkupi

FC Shkupi shkarkon trajnerin Mladen Zhizhoviq! Kush do ta drejtoj ekipin shkupjan

futboll

KF Besa vetëm një pikë larg inkuadrimit në Ligën e Parë

INFO

NA NDIQ