Ilegalisht grumbulluan mbeturina dhe ua shitën kompanive të licencuara – paditen 9 persona!

Iliria News Agency
Iliria News Agency

31 Janar, 2022

Sektori i Punëve të Brendshme Strumicë, deri te Prokuroria Publike Strumicë ka parashtruar 4 kallëzime penale kundër A.Sh.(39), Gj.Sh.(36), E.Sh.(37), S.Sh.(30), I.J.(44), M.R.(21), S.R.(32), F.R.(37) dhe S.R.(32), që të gjithë nga Strumica.

Siç qëndron në njoftimin e Ministrisë së Punëve të Brendshme, ata dyshohen se kanë bërë tregti ilegale me mbeturina, me çka kanë kryer veprën penale “dëmtim të mjedisit jetësor dhe natyrës me mbeturina”.

“Të dyshuarit A.Sh., E.Sh., I.J., S.R. dhe F.R. gjatë vitit 2019, 2020 dhe 2021 kanë blerë, grumbulluar dhe shtresuar mbeturina dhe vetura të dëmtuara në më shumë vende të Strumicës, të cilat më pas i kanë dërguar dhe shitur te kompanitë e licencuara për blerjen e mbeturinave. Paratë nga shitja e kryer kompanitë i kanë paguar në llogaritë e të dyshuarit Gj.Sh., S.Sh., M.R. dhe S.R. me çka të dyshuarit kanë kryer tregti në mënyrë ilegale”, qëndron në njoftim, transmeton TV21.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

svecla pamjet rrahja

Sveçla publikon pamje kur dy shqiptarë u sulmuan nga serbët në veri

blinken

Situata në veri, Blinkeni tregon nëse do të ketë rritje të trupave në Bondsteel

albin-kurti-vjosa-osmani

Mediumi serb: Kush janë partnerët perëndimor që po i japin përkrahje Kurtit?

vucic vjosa osmani

Vjosa Osmani e refuzoi, Vuçiç: Delegacioni i Kosovës nuk pranoi të takohemi

kurti-hovenier

Hovenier takohet me Kurtin: Po mendojmë si ta inkurajojmë Kosovën ta bëjë atë që duhet

kurti

​Kurti s’lëshon pe, nuk pranon që kryetarët t’i ushtrojnë detyrat në zyra paralele

arben-taravari-ali-ahmeti

Heqja e 20%, ASH dhe BDI në vija të kundërta

arben taravari ash

A ka pakënaqësi në ASH dhe “Grup të Zjarrit”, flet Taravari (VIDEO)

vosja osmani

Nis takimi Osmani-Scholz-Macron në Moldavi (FOTO)

INFO

NA NDIQ