Ilegalisht grumbulluan mbeturina dhe ua shitën kompanive të licencuara – paditen 9 persona!

Picture of Iliria News Agency
Iliria News Agency

31/01/2022

Sektori i Punëve të Brendshme Strumicë, deri te Prokuroria Publike Strumicë ka parashtruar 4 kallëzime penale kundër A.Sh.(39), Gj.Sh.(36), E.Sh.(37), S.Sh.(30), I.J.(44), M.R.(21), S.R.(32), F.R.(37) dhe S.R.(32), që të gjithë nga Strumica.

Siç qëndron në njoftimin e Ministrisë së Punëve të Brendshme, ata dyshohen se kanë bërë tregti ilegale me mbeturina, me çka kanë kryer veprën penale “dëmtim të mjedisit jetësor dhe natyrës me mbeturina”.

“Të dyshuarit A.Sh., E.Sh., I.J., S.R. dhe F.R. gjatë vitit 2019, 2020 dhe 2021 kanë blerë, grumbulluar dhe shtresuar mbeturina dhe vetura të dëmtuara në më shumë vende të Strumicës, të cilat më pas i kanë dërguar dhe shitur te kompanitë e licencuara për blerjen e mbeturinave. Paratë nga shitja e kryer kompanitë i kanë paguar në llogaritë e të dyshuarit Gj.Sh., S.Sh., M.R. dhe S.R. me çka të dyshuarit kanë kryer tregti në mënyrë ilegale”, qëndron në njoftim, transmeton TV21.

TË FUNDIT
3 minuta
VLEN: BDI si LEVICA, së bashku nuk përkrahën zgjedhjen e Afrim Gashit për kryetar të Kuvendit
28 minuta
Ahmeti nesër para mediave, çfarë do përcjell kreu i BDI-së?
2 orë
Konjufca uron Gashin: Do të jetë shumë kënaqësi të punojmë së bashku
2 orë
Sulmohet kryetari i komunës së Shuto Orizares
2 orë
Qoku: Në Parlament do jetë i përfaqësuar programi i Vetëvendosjes

ME TE LEXUARA

1 ditë
Bekim Sali do të udhëheq me Alternativën
6 orë
Marrëveshja mes VLEN dhe VMRO-DPMNE-së për zëvendësministra dhe drejtoritë drejt fundit
1 ditë
Qeveria e ardhme pritet të jetë më stabile që ka pasur ndonjëherë vendi!
19 orë
Serbia ka blerë vota për të votuar kundër Rezolutës për Srebrenicës
2 orë
Qoku: Në Parlament do jetë i përfaqësuar programi i Vetëvendosjes
1 ditë
Si nisi sherri që përfundoi me vrasje mbrëmë të rruga e Plastikave? – Ende s’janë kapur autorët
8 orë
Shaqiri: Është obligim moral i Fronti Evropian që të mbështes Gashin për kryetar të Kuvendit
1 ditë
VMRO kërkon përgjegjësi për sallat kirurgjike, thotë se ministri Demiri nuk e ka idenë se çfarë po ndodh

LEXO MË SHUMË

IMG_2507

VLEN: BDI si LEVICA, së bashku nuk përkrahën zgjedhjen e Afrim Gashit për kryetar të Kuvendit

Fronti evropian ali ahmeti

Ahmeti nesër para mediave, çfarë do përcjell kreu i BDI-së?

konjufca

Konjufca uron Gashin: Do të jetë shumë kënaqësi të punojmë së bashku

Kurto dudush

Sulmohet kryetari i komunës së Shuto Orizares

bekim qoku kuvend

Qoku: Në Parlament do jetë i përfaqësuar programi i Vetëvendosjes

vlen kuvend qoku kasami gashi taravari mexhiti

Zgjedhja e Gashit për kryeparlamentar, Taravari përcjell një porosi

Afrim Gashi

Kush është Afrim Gashi-kryeparlamentari i ri i Maqedonisë së Veriut

Palestina gaza

Spanja, Irlanda e Norvegjia njohin Palestinën! “tërbohet” Izraeli

Afrim Gashi

Afrim Gashi u zgjodh kryetar i Kuvendit të Maqedonisë së Veriut

INFO

NA NDIQ