VIDEO/ Ilir Shaqiri dhe Shkurte Fejza “pushtojnë” Kuvendin me “Sërish vjen marsi” dhe “Mora fjalë”

INA
INA

05/03/2024

Para deputetëve të Kuvendit të Kosovës po këndohet kënga “Mora fjalë” të këngëtares Shkurte Fejza. Kjo po ndodhë për herë të parë në seancë solemne për nder të 26-vjetorit të Epopesë së Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës.

Ilir Shaqiri “pushton” Kuvendin me “Sërish vjen marsi”

Kjo po ndodhë në seancën solemne për nder të 26-vjetorit të Epopesë së Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës.

5 marsi i vitit 1998 shënon fillimin e luftës së Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës (UÇK), të udhëhequr nga komandanti legjendar Adem Jashari.

Në datat 5, 6 dhe 7 mars u vranë mbi 50 persona në fshatin Prekaz, prej tyre, fëmijë, gra e pleq

Shkurte Fejza dhe Ilir Shaqiri ia thonë këngës në Kuvendin e Kosovës

Ilir Shaqiri dhe Shkurte Fezja raportohet se do të këndojnë sot në seancën solemne të Kuvendit për nder të Epopesë së UÇK-së.

Shefi i kabinetit të Kryetarit të Kuvendit, Ilir Kërçeli ka publikuar një fotografi me dy këngëtarët.

“Sërish vjen marsi me i thur’ kangë bash legjendarit, e t’i themi se gjaku i tij është vet liria që ka ardh.”, ka shkruar ai.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

mjeke

Anulohet konkursi për punësimin e 1 117 punonjësve shëndetësor

rasti monstra

Rasti “Monstra” do të kërkoj drejtësi në Strasburg

spital-infermiere-mjeke shendetesi

Çdo muaj nga 12 infermiere ikin nga Maqedonia e Veriut

gruaja dhune burri rrahje

Gruaja nga Piroku e rreh rëndë me shuplaka burrin nga Gostivari

SONY DSC

Moti i ngrohtë “pushton” plazhet, fluks pushuesish në bregdetin shqiptar

arm-uniforma-600x360

Ushtria e Maqedonisë ka më pak gra ushtare profesioniste në krahasim me vendet e rajonit

kurti len

Albin Kurti tubim të përbashkët me opozitën në Cyrih të Zvicrës (FOTO)

morine kufiri shqiperi

Kosova e Shqipëria me marrëveshje të re për kalimin pa kontroll kufitar në Vërmicë

stevo pendarovski

Pendarovski flet për sondazhet dhe tregon se kush do ti fitoj zgjedhjet

INFO

NA NDIQ