Interi fiton Kupën e Italisë

INA
INA

25 Maj, 2023

Inter është fitues i Kupës së Italisë. Zikaltrit siguruan trofeun pas fitores 2-1 në finale me Fiorentinën, e cila e nisi ndeshjen mirë me golin e Gonzalez dhe për 28 minuta komandoi lojën.

Por Marcelo Brozoviç hapi mbrojtjen e tyre duke lejuar Martinez të shënonte golin e parë. Pak minuta më pas kapiteni arriti të kalonte skuadrën në avantazh.

Inter fitoi për herë të nëntë kupën. Pak muaj më parë kishte fituar edhe Superkupën e Italisë. Skuadra italiane është edhe në finalen e Champions League.

Ndërsa Fiorentina do të luajë në finalen Conference League kundër West Ham.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

GUERRERO

Bayern Munchen arrin marrëveshje me yllin e Dortmundit

barcelonaa

Barcelona reagon pasi Messi zgjodhi ti bashkohet Inter Miamit

bad news eagles

BNE-ja mposht një tjetër ekip serb

futboll

Shqiptarët shpërthejnë me gola në Turqi

mesi messi mls inter miami

Zyrtare/Ky është klubi i ri i Messit

kombetarja

Sylvinho kërkon fitoren me çdo kusht ndaj Moldavisë, formacion sulmues nga tekniku brazilian

Pep Guardiola

Guardiola: Në Stamboll, për të bërë realitet ëndrrën

kroacia futboll
Kante-600x360

Edhe Kante drejt Arabisë Saudite

INFO

NA NDIQ