Ish-komandant Mësuesi i gatshëm për t’u bërë pjesë e listës për deputetë: Mbështes kthimin e figurave të vjetra në BDI

ina-online
ina-online

27/03/2024

Ish-nënkryetari i BDI-së, Rafis Aliti do ishte i gatshëm të futet në listën e kandidatëve për deputetë nëse një gjë të tillë ia beson kreu i BDI-së, Ali Ahmeti dhe organet e partisë.

Aliti gjatë intervistës në Alsat tha se mbështet idenë e kthimit të figurave të vjetra të BDI-së në listat zgjedhore, pasi sipas tij kjo dëshmon vazhdimësinë e asaj çfarë është BDI-ja. I pyetur për zgjerimin e listës me persona nga parti të tjera, Aliti tha se në vitin 2014 e kishte propozuar një gjë të tillë në parti, por nuk ishte pranuar.

“Unë mendoj se do të ishte mirë që ata të cilët kanë treguar se me punën dhe aktivitetin e tyre qoftë në terren apo në Kuvend, pasi u përmend emri i Sadulla Durakut, pavarësisht se kanë bërë disa vite nuk do të thotë se nuk kanë ide të reja dhe progresive dhe të shkohet përpara, përkundrazi mendoj se ajo klasë politike e vitit 2001 e këtej, mendoj se është mirë për BDI-në sepse ruhet vazhdimësia në politik bërjen dhe në Kuvend. Sa më përket mua, unë këto tema nuk i kam hapur me Ali Ahmetin. Unë i kam thënë se atje ku të duhem, do të jem. Nëse Kryesia Qendrore e vlerëson se unë duhet të jem në listat për deputet, gjithsesi se për mua do të ishte nderë sepse unë e përfaqësoj BDI-në”, tha Rafis Aliti, BDI. /Alsat.mk

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

IMG_1335

Edhe Erdogani a po implikohet në zgjedhjet në Maqedoninë e Veriut?!

bilall kasami

Kasami nga Zvicra: Mërgimtarët sjellin mbi 1 miliardë Euro në Maqedoni, nuk duhet të presin nga 8 orë në kufi

afrim gashi

Gashi nga Cyrihu: Jemi të interesuar ta ndryshojmë jetën e shqiptarit në Maqedoni

thaci trebosh

PDSH mbajti tubim në Trebosh

femijet mergimtare greqi diaspora

Diaspora dhe të pavendosurit vendimtarë për fituesin e zgjedhjeve

bilall kasami

Kasami nga Zvicra: Mërgimtarët sjellin mbi 1 miliardë euro në Maqedoni, nuk duhet të presin nga 8 orë në kufi

izet mexhiti

Mexhiti: Një parti e dalur nga lufta që përfundon me komunitetet e vogla, është hap i parë drejt shkrirjes në VMRO ose LSDM

taravari arben

Taravari nga Cyrihu: Këto janë zgjedhje historike, garojnë albinizmi me vuçizmin

izet mexhiti

Izet Mexhiti: Ali Ahmeti vendosi brenda natës që ta kandidojë Bujarin për president për ta përçarë votën shqiptare

INFO

NA NDIQ