Kasami: VLEN do të ndajë 500 milionë euro për komunat shqiptare

Picture of ina-online
ina-online

18/04/2024

Me rastin e fillimit të fushatës për zgjedhjet parlamentare të 8 majit, lideri i Lëvizjes BESA, Bilall Kasami dekalroi se në Qeverinë e Ardhshme, VLEN do të ndajë 500 milion Euro.

“Ne do të angazhohemi që në mandatin tonë të transferojmë së paku gjysëm miliardë euro apo pesëqind milionë euro, për zhvillimin e komunave tona dhe ndërtimin e infrastrukturës së munguar, me çka komunat e të dominuara apo komunat me shumicë shqiptare do të barazohen me zhvillimin ekonomik në komunat tjera të Maqedonisë së Veriut. Me këtë ne vlerësojmë që Maqedonia e Veriut më shpejt dhe më mirë do të mund të anëtarësohet në Bashkimin Evropian”, ka deklaruar kryetari i Lëvizjes BESA.

Kasami ka shtuar se më 24 prill qytetarët do të mbështesin doktor Arbven Taravarin për president duke votuar numrin 6, ndërsa më 8 maj, do të votojnë për Koalicionin VLEN, i cili do të sjellë ndryshimin në vendin tonë.

“Kjo do të jetë edhe një paralajmërim që me 8 maj qytetarët e Maqedonisë së Veriut, shqiptarët do të votojnë koalicionin VLEN, do të votojnë për vetveten, do të votojnë që Maqedonia e Veriut t’i rikthehet rrugëtimit të saj drejt Bashkimit Evropian”, ka deklaruar kryetari i Lëvizjes BESA dhe kryetar i Kominës së Tetovës, Bilall Kasami.

TË FUNDIT
21 sekonda
Konjufca uron Gashin: Do të jetë shumë kënaqësi të punojmë së bashku
3 minuta
Sulmohet kryetari i komunës së Shuto Orizares
9 minuta
Qoku: Në Parlament do jetë i përfaqësuar programi i Vetëvendosjes
23 minuta
Zgjedhja e Gashit për kryeparlamentar, Taravari përcjell një porosi
1 orë
Kush është Afrim Gashi-kryeparlamentari i ri i Maqedonisë së Veriut

ME TE LEXUARA

1 ditë
Nesër seanca konstituive e Kuvendit
8 orë
ISHP: Ulje e rasteve të kollës së keqe në Maqedoninë e Veriut
1 ditë
Këta janë 26 lojtarët e ftuar nga Shqipëria për Kampionatin Evropian
5 orë
ZNAM përkrah Gashin për kryeparlamentar
1 ditë
Vritet blogeri dhe këngëtari i njohur në Shkup!
21 orë
Seancë e Bordit Ekzekutiv të LSDM-së për zgjedhjet e parakohshme brenda partisë për kryesinë e re
1 orë
Kush është Afrim Gashi-kryeparlamentari i ri i Maqedonisë së Veriut

LEXO MË SHUMË

glauk Konjufca VLEN

Konjufca uron Gashin: Do të jetë shumë kënaqësi të punojmë së bashku

policia-714x420

Sulmohet kryetari i komunës së Shuto Orizares

IMG_2505

Qoku: Në Parlament do jetë i përfaqësuar programi i Vetëvendosjes

vlen tetove

Zgjedhja e Gashit për kryeparlamentar, Taravari përcjell një porosi

Afrim Gashi

Kush është Afrim Gashi-kryeparlamentari i ri i Maqedonisë së Veriut

IMG_2501

Afrim Gashi u zgjodh kryetar i Kuvendit të Maqedonisë së Veriut

IMG_2495

Deputetët e “Frontit Evropian” braktisën Kuvendin pas verifikimit të mandateve

IMG_2494

Parlamenti verifikoi mandatet e 118 deputetëve

mexhiti shaqiri

Mexhiti: Klasa e vjetër politike po zëvendësohet nga gjenerata e re

INFO

NA NDIQ