Klubi gjerman interesohet për kumanovarin e kombëtares

Iliria News Agency
Iliria News Agency

18 Prill, 2023

Sulmuesi i Kombëtares kuqezi, Taulant Seferi ka rënë në radarët e ekipit gjerman SC Paderborn, i cili ndodhet aktualisht në Bundesligën 2.

Lajmi është bërë i ditur nga media ukrainase “sportarena”.

Klubi ku aktualisht luan Seferi, Vorskla Poltava nuk ka marrë ende një vendim për të ardhmen e futbollistit.

Shumë gjëra do të varen nga rezultatet e paraqitjes së skuadrës në sezonin aktual, si dhe nga propozimi për golashënuesin më të mirë të skuadrës.

Kontrata aktuale e sulmuesit 26-vjeçar është deri në verën e vitit 2025.

Këtë sezon ai ka luajtur 22 ndeshje, në të cilat ka shënuar 9 gola dhe ka dhënë një asistim.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Inzaghi-14-gen

Inzaghi: Ata janë më të fortët në botë, por ne do të japim jetën…

nasser-al-khelaifi-psg

Presidenti i PSG-së po e ndihmon Sheikun Jassim për ta blerë Unitedin

morata

Morata i thotë “Po” Atleticos, gati rinovimi deri në 2026-ën

Champions-League-draw-latest-odds-1010038

Sot, finalja e madhe e Ligës së Kampionëve, Man City – Inter

mesi-argentina

Zbulohet data kur Messi debuton me Inter Miamin

real-madrid

Një kumanovar, portier i ri i Real Madridit?

inter

Finalja e Champions League, Inter zbret në fushë në stadiumin “Ataturk”

Hakan calhanoglu

Calhanoglu “selam” Interit para finales së Ligës së Kampionëve

struga trim lum

Edis Maliqi largohet nga Struga Trim Lum

INFO

NA NDIQ