Konfirmohet zyrtarisht, modelet iPhone 16 Pro do të kenë ekrane më të mëdha

INA
INA

31 Maj, 2023

Konfirmohet zyrtarisht, modelet iPhone 16 Pro do të kenë ekrane më të mëdha

Linja e iPhone 16 Pro e Apple për vitin 2024 do të ketë ekrane më të mëdha.

Ross Young e pretendoi për herë të parë këtë në fillim të këtij muaji dhe Ming-Chi Kuo doli në skenë disa ditë më pas, duke thënë të njëjtën gjë, pra do të ketë ekrane më të mëdha për modelet Pro në linjën e iPhone 16.

Megjithatë, nuk ka një konsensus të qartë se sa më të mëdhenj do të jenë iPhone 16 Pro dhe Pro Max në krahasim me paraardhësit e tyre. Sido që të jetë, tendenca në rritje është e qartë dhe një pjesë e arsyes është hardueri shtesë që Apple dëshiron të vendosë në këta smartphone.

Reporteri teknologjik Mark Gurman beson se kamera e shumëpritur me zmadhimin e modalitetit si periskop është arsyeja se pse Apple ka rritur madhësinë e ekranit.
Rikujtojmë, se Franca është duke kryer një hetim mbi gjigantin amerikan të teknologjisë, Apple, për veprimet e supozuara që telefonat të ngadalësohen.

Ankesa fillestare ishte kryer nga Grupi i Ndalimit të Vjetrimit të Planifikuar (HOP). Sipas HOP-së, Apple kryen praktika të njohura si “njehsim”, ku numrat serialë të komponentëve identifikohen nga pajisja bazë. Kjo ia lejon softuerit të iPhone-it që t’i njohë produktet jozyrtare që i zëvendësojnë ato zyrtare.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

pika zero

‘Pika zero e historisë’/ Zbulohen statuja të reja në vendet e lashta të Gobeklitepe dhe Karahantepe

apple-iphone-15-pro-3

Një përdorues i iPhone 15 lëshon një paralajmërim – thotë se një aplikacion po e zbraz 25% të baterisë së telefonit të tij

iphone dyqan

Apple identifikon problemet që po e shkaktojnë ngrohjen e iPhonëve 15

apple-iphone-15-pro-3

A e dini cili është celulari më i shtrenjtë që Apple ka nxjerrë në treg?

whats-up

WhatsApp nuk do të funksionojë më në këta telefona

Inteligjenca artificiale AI

Si inteligjenca artificiale lëshon lajme të rreme duke ndryshuar atë që shohim rreth nesh

apple-iphone-15-pro-3

Klientët aspak të kënaqur nga iPhone 15, kjo është arsyeja

loja-counter-strike-game

Më në fund del në treg “Counter Strike 2”

moti-1

Në retë e qiellit ka .. mikroplastikë?!

INFO

NA NDIQ