TikTok sfidon Instagramin! Gjiganti i rrjeteve sociale bën gati aplikacionin e ri

Picture of INA
INA

22/04/2024

TikTok sfidon Instagramin! Aplikacioni i njohur dhe me miliarda përdorues në gjithë botën, po përgatit një projekt të ri për shpërndarjen e fotove të quajtur “TikTok Notes”. Beteja e ashpër për vëmendje në rrjetet sociale, duket se ka rritur rivalitetin mes TikTok dhe Instagram.

Suksesi i madh në shpërndarjet e videove, ka bindur drejtuesit e këtij rrjeti social që t’i japin vëmendje edhe fotove përmes “TikTok Notes”. Siç raportojnë mediet e huaja, disa përdorues të këtij rrjeti social kanë marrë një njoftim ku shkruhej: “TikTok Notes, një aplikacion i ri për postime të fotografive, po vjen së shpejti!”

Gjiganti i mediave sociale i zotëruar nga Kina nuk ka dhënë një datë të saktë për lancimin e aplikacionit të ri. Edhe pse TikTok njihet më shumë për videot, përdoruesit do të kenë mundësi të shpërndajnë dhe foto me aplikacionin e ri, shkruan Neësbomb.al.

TikTok ka konfirmuar se po punohet me aplikacionin, por nuk ka plane tani për tani për ta hedhur në treg. “Si pjesë e angazhimit tonë të vazhdueshëm për të inovuar përvojën TikTok, po eksplorojmë mënyra për të fuqizuar komunitetin tonë për të krijuar dhe ndarë kreativitetin e tyre me foto dhe tekst në një hapësirë të dedikuar për ato formate,” i tha TikTok MailOnline.

TË FUNDIT
1 ditë
Krijohet makina e parë në Maqedoni – Studentët do të garojnë në garë botërore (VIDEO)
2 ditë
Shumë shpejt edhe linjat ajrore me Inteligjencë Artificiale, ja çfarë po ndodh
3 ditë
Vetëm 40 vite dritë larg, NASA zbulon planetin e ri të ngjashëm me tokën. Në të ardhmen mund të transferohet raca njerëzore
3 ditë
WhatsApp sjell dy opsione të rëndësishme për përdoruesit
3 ditë
BE heton Facebook dhe Instagram, rrjetet sociale dyshohet se shkaktojnë varësi tek fëmijët

ME TE LEXUARA

1 ditë
Krijohet makina e parë në Maqedoni – Studentët do të garojnë në garë botërore (VIDEO)

LEXO MË SHUMË

makine elektrike studentet

Krijohet makina e parë në Maqedoni – Studentët do të garojnë në garë botërore (VIDEO)

molla-e-kuqe-avioni-aeroplani-turk

Shumë shpejt edhe linjat ajrore me Inteligjencë Artificiale, ja çfarë po ndodh

nasa2

Vetëm 40 vite dritë larg, NASA zbulon planetin e ri të ngjashëm me tokën. Në të ardhmen mund të transferohet raca njerëzore

whatsapp-1100x620-1-600x360-1

WhatsApp sjell dy opsione të rëndësishme për përdoruesit

rrjete sociale instagram facebook tik tok

BE heton Facebook dhe Instagram, rrjetet sociale dyshohet se shkaktojnë varësi tek fëmijët

microsoft-rifreskon-surface-book-2-me-procesoret-e-gjenerates-se-8-te-intel_5ca25a80aaf48

Microsoft Word më në fund ka zgjidhur një nga problemet më të bezdisshme

meta-logo-1

Komisioni Europian po heton “Metën” në lidhje me mbrojtjen e fëmijëve në platforma

tik tok

TikTok merr vendimin për përdoruesit që promovojnë ilaçe për humbjen e peshës

Inteligjenca artificiale AI

Ligji i parë global për Inteligjencën Artificiale – çfarë synon me këtë hap inovativ Bashkimi Evropian?

INFO

NA NDIQ