Konfiskohen pesë lopë në Kaçanik, të kontrabanduara nga Maqedonia e Veriut

Iliria News Agency
Iliria News Agency

19/01/2022

Pesë krerë lopë janë konfiskuar nga AUV-i dhe Dogana e Kosovës, pasi u gjetën në fshatin Glloboqivë të Kaçanikut, të kontrabanduara nga Maqedonia e Veriut.

Për këtë rast janë arrestuar dy të dyshuar meshkuj kosovarë, të cilët janë dërguar në mbajtje.

Rasti ka ndodhur mbrëmjen e së hënës, njofton policia, transmeton Klankosova.tv.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

FB_IMG_1713028144302

Taravari takim në Kumanovë me Shpëtim Pollozhanin

stevo pendarovski

Pendarovski: Nuk ka plan “B” për ndryshimet kushtetuese, vetëm plan “A”

bujar osmani

Osmani: Marrëveshja e Ohrit ma ka mundësuar që të mbërrij të bëhem kryetar i gjysmës së botës!

Arben Taravari VLEN

Taravari: Maqedonia e Veriut prodhuese e sigurisë – BE, SHBA dhe NATO janë aleatët tanë të pazëvendësueshëm

Pançe Toshovski

Toshkovski: Atmosfera parazgjedhore është e qetë dhe pa incidente

mjeke

Anulohet konkursi për punësimin e 1 117 punonjësve shëndetësor

rasti monstra

Rasti “Monstra” do të kërkoj drejtësi në Strasburg

spital-infermiere-mjeke shendetesi

Çdo muaj nga 12 infermiere ikin nga Maqedonia e Veriut

gruaja dhune burri rrahje

Gruaja nga Piroku e rreh rëndë me shuplaka burrin nga Gostivari

INFO

NA NDIQ