Kroos rinovon me Real Madrid

Iliria News Agency
Iliria News Agency

16 Prill, 2023

Toni Kroos do të jetë pjesë e Real Madrid edhe për sezonin e ardhshëm, duke i dhënë fund aludimeve për një largim të tij. Mediat në Spanjë shkruajnë se është arritur marrëveshja për të zgjatur kontratën deri në 30 Qershor të 2024.

Drejtuesit e klubit ia kishin ofruar këtë mundësi edhe vitin e kaluar, por Toni Kroos nuk kishte pranuar para se të kuptonte a do të ishte ende në gjendje të luante ende për një ekip të tillë. Kroos ka zhvilluar 405 ndeshje me Real Madrid dhe numëron 19 trofe të fituar.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

FB_IMG_1685817175685

Shkëndija e Haraçinës përmes penalltive plasohet në Ligën e Tretë-Veri

galtier-psg

PSG merr vendimin për të ardhmen e trajnerit, Murinjo drejt Francës

shkendija2

Shkëndija përforcon sulmin me një holandez

akil

Akil Gjakova i shtati në Grand Prix Taxhikistan

messi

Messi njofton largimin e tij nga PSG

KASAMI

Sporti na bashkon/Durrësi, Ulqini, Bujanoci e Peja bëhen bashkë në Tetovë

osimhen

S’kishte dyshime, Osimhen sulmuesi më i mirë i sezonit në Serie A

SPORT

Leipzig dhe Eintracht Frankfurt përballen sonte në finalen e Kupës së Gjermanisë

SPORT

Finalja e Kupës FA, sot përballen Man City dhe Man United

INFO

NA NDIQ