Kurto Dudush thotë se Ali Ahmeti i ka premtuar post ministri dhe zëvendësministri

ina-online
ina-online

29/03/2024

Lideri i Unionit të Romëve, Kurto Dudush që nënshkroi marrëveshjen me BDI për tu bërë pjesë e Frontit Evropian ka treguar pazaret dhe marrëveshjen që ka arritur me BDI.

Ai në një postim në rrjetet sociale të shkruar në gjuhën e tij ka shkruar se hapat e tyre janë posti i deputetit në pushtetin legjislativ, ndërsa në pushtetin ekzekutiv post ministri dhe zëvendësministri.

Dudush edhe në një intervistë për TV21 sqaroi se pse shkoi me BDI dhe jo me partit VMRO-DPMNE e LSDM.

“Ishim në bisedime edhe me tjerë, por ata na ofronin vende drejtorësh. Vlerësoj se ajo është nënçmim për romët. Andaj vendosëm për BDI-në dhe synojmë drejt pushtetit ekzekutiv, gjegjësisht pozicionet e ministrit dhe zëvendësministrit”, theksoi Dudush. (INA)

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

bujar osmani

Sulmi i Iranit ndaj Izraelit, Osmani: Dje paralajmërova, t’i themi stop fushatës së zezë dhe luftës hibride

IMG_1055

Mexhiti në Kumanovë: Na duhen njerëz që punojnë, e jo që flasin dhe zhvasin

IMG_1054

Taravari: Fitorja jonë vjen për shkak të bashkimit, nuk ka alternativë tjetër përveç ndryshimit

2e2960a3-c8a2-44b9-b1e2-1a8b2b89134c

Kasami nga Kumanova: Ndryshimi po vjen! VLEN së shpejti do udhëheq Qeverinë dhe të gjitha komunat shqiptare

IMG_1049

Fronti Europian në Prespë/ Ahmeti: Fronti Europian dinë vetëm të fitojë

FB_IMG_1713028144302

Taravari takim në Kumanovë me Shpëtim Pollozhanin: Shumica e të burgosurve politikë në raste të montuara janë shqiptarë

stevo pendarovski

Pendarovski: Nuk ka plan “B” për ndryshimet kushtetuese, vetëm plan “A”

bujar osmani

Osmani: Marrëveshja e Ohrit ma ka mundësuar që të mbërrij të bëhem kryetar i gjysmës së botës!

Arben Taravari VLEN

Taravari: Maqedonia e Veriut prodhuese e sigurisë – BE, SHBA dhe NATO janë aleatët tanë të pazëvendësueshëm

INFO

NA NDIQ