Kush është trajneri i ri i Benzemas?

INA
INA

7 Qershor, 2023

Karim Benzema ditën e sotme i dha përshëndetjen e fundit Real Madridit, ndërsa disa orë më vonë fluturoi drejt Arabisë Saudite për ta mbyllur marrëveshjen me skuadrën e Al Ittihad.

Benzema u prezantua sot si lojtari më i ri i skuadrës së Al Ittihad në një marrëveshje deri në qershor të vitit 2026.

Ylli francez dhe fituesi i Topit të Artë do të përfitojë plot 200 milionë euro në sezon nga marrëveshja me klubin saudit.

Por kush është trajneri i Benzemas te Al Ittihad?

Karim Benzema do të jetë tani nën urdhrat e portugezit, Nuno Espirito Santo, i cili në të kaluarën ka drejtuar skuadrat angleze si Wolverhampton dhe Tottenham.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

kombetarja fitore shqiperi

Çka thonë bastet, Çekët favoritë ndaj Shqipërisë

decici

Deçiqi gjunjëzon Buduçnostin! Skuadra shqiptare lider në Kampionatin e Malit të Zi

Lewandovski levandovski

Lewandowski, i dëshiruari nga klubet arabe

IMG_5656

Reagon kryetari i KF Bashkimi nga Kumanova, Armend Destani për incidentin ndaj Sasës, ka një kërkesë për Komisionin Disiplinor (VIDEO)

IMG_20231001_191904

Klubi “Bashkimi2002” nga Kumanova shkëlqen në turneun ndërkombëtar, 8 medalje të arta

raphina-rafinja

“Goditet” Barcelona, Raphinha do të mungojë gati një muaj

myrto uzuni

Lajm i mirë për Kombëtaren shqiptare, Uzuni grumbullohet me Granadan për ndeshjen e sotme

kombetarja fitore shqiperi

Muaji tetor është “zjarr” për ekipet kombëtare, nga përfaqësuesja A dhe Shpresa, te skuadrat e tjera zinxhire dhe femrat

xherdan shaqiri

Shaqiri asiston në fitoren e Chicagos

INFO

NA NDIQ